O nás Báječný Lekár.sk

Prečo vznikla táto stránka?

Už naše staré mamy vedeli, že niet na svete choroby, na ktorú by nebola nejaká bylinka.

Liečivé rastliny sú pre nás skutočným darom – liečia telo a inšpirujú myseľ, a to bez vedľajších účinkov. K prírodnej liečbe dnes môžeme zaradiť aj dopĺňanie minerálov a vitamínov, látok, ktorých je dnes v strave naozaj málo. A telo, ktoré nie je dostatočne vyživované, začína chradnúť a objavujú sa u neho rôzne choroby. Tie potom “liečia” lekári chemickými “liekmi”, ktoré majú obrovské množstvo nežiadúcich účinkov. A kolotoč pokračuje. Aby sme potlačili nežiadúci účinok  jedného lieku, predpíšeme ďalší a tak dokola. Až sa nakoniec celý systém zosype – a to už riešime rakovinu, infarkty, mŕtvice, ťažké neurologické ochorenia. A to všetko by nemuselo byť, keby… sme sa hneď v úvode zamysleli nad ponúkanou liečbou. Keby sme skúsili logicky premýšľať a vziať zodpovednosť za svoje zdravie do vlastných rúk.

Na tomto mieste si s úžasom spomínam na moju starú mamu, ktorá nikdy nebola u gynekológa, porodila doma tri zdravé deti a dokonale poznala a žila svoju ženskú rolu.

Byť ženou dnes znamená byť “modernou ženou”, ktorá užíva hormonálnu antikoncepciu, hormonálnu substitučnú liečbu, následne hormóny na štítnu žľazu a statíny na zníženie cholesterolu. Stravuje sa “zdravo”, tj. konzumuje “diétne” šunky s kopou E-čok, nízkotučné jogurty so “živou” kultúrou, ktoré majú dobu spotreby min. 30 dní. Opaľuje sa v soláriu, používa zaručene “prírodné” krémy proti vráskam a mnoho ďalšieho. A hlavne, žena je emancipovaná a správa sa rovnako ako muž, veď má na to právo!

Áno, naučili sme sa diktovať prírode a Bohu, ako máme vyzerať, ako veci majú fungovať! Zaručene dokonale – podľa nás a nie inak! A potom, prídeme do bylinkovej predajne a od jednej bylinky čakáme zázrak na počkanie!

Boh je preto Bohom, lebo neustúpi, raz stvoril svet, ako sa jemu páčilo, sám podľa vlastnej vôle do neho vložil prírodné zákony, ktorým sa chtiac či nechtiac musíme podriadiť. A preto potrebujeme, najmä dnes, v takej rozlietanej dobe, pokorne skloniť hlavu a vyznať: “Ja tomu nerozumiem, Bože, ty to vieš lepšie. Tak ak chceš, tak mi pomôž.”

A vtedy príde pochopenie. Vtedy nám do cesty príde človek, ktorý nás nasmeruje, ukáže, akým spôsobom sa dá prirodzene a prírodne vyliečiť. Rozhodne však treba zmeniť prístup k liečeniu. Bylinky nefungujú ako chemické lieky, ale pomaly, nenápadne a spoľahlivo.

Zjemňujú človeka, tlmia jeho vášne a ego. A o to práve ide – aby sme sa aj skrze telo stávali lepším človekom. Telo nie je len nástroj, ktorý použijem a odhodím, telo je sväté a je darom od Boha. Preto s ním treba narábať tak, ako s drahocennou vázou, ktorú dostanem na výročie od priateľa. Bojím sa, aby sa nerozbila. Chránim ju ako oko v hlave. O to viac by sme si mali vážiť svoje telo.

Ak ste tento článok dočítali až sem, pozývam Vás na spoločnú objavnú cestu prírodnej liečby. Je to dobrodružné a nádherné. Je to o slobode…

Teším sa na Vás!

Ak máte záujem o nastavenie prírodnej liečby na mieru presne pre Vás, môžete nás kontaktovať:

info@bajecnylekar.sk