10 najúčinnejších prírodných spôsobov, ako odblokovať tepny a zabrániť važným chorobám!

10 potravín, ktoré vám nakopnú vaše telo a zbavia vás škodlivín.

Ovos

Hlavnou zložkou ovosu je rozpustná látka, ktorá nedovoľuje tvorbe cholesterolu. Tento druh vlákniny sa viaže na cholesterol, dopraví ho von z tela. Najnovší výskum zistil, že ak chcete znížiť svoj cholesterol o 20%, musíte jesť denne
1 a pól až 2 šálky vareného ovosa denne.

Brusnicová šťava

Vypite až 3 poháre šťavy každý týždeň a budete úspešne prečistený! Táto šťava absorbuje tuky a produkuje energiu, namiesto ukladania tuku do vnútra ciev. Váš tuk zmizne preč z vaších tepien.

Granátové jablká

Granatové jablko je silný antioxidant, ktorý vám pomôže v boji proti kôrnateniu tepien, pretože znižuje poškodenie krvných ciev a zvráti priebeh tohto ochorenia.

Olivový olej

Výskum ukázal, že olivový olej je fantastický pri prevencií cholesterolu. Najdôležitejšou súčasťou olivového oleja, je mononenasýtené mastné kyseliny, ktoré sú najmenej pravdepodobné k miešaniu zlého cholesterolu.

Cesnak

Cesnak sa používal od staroveku na liečbu rôznych chorôb a prevenciu ako zabrániť nepriaznivým hygienickým podmienkam. Spočiatku jeho využitie bolo na liečbu vysokého krvného tlaku a srdcových chorôb. Je skvelý pri prevencii koronálnej tepny.

Paradajky

Vedci z Kóreií zistili, že určité zlučeniny v paradajok, pomáhajú pri prevencií tuhnutiu tepny. Je to tzv. lykoprén ktorý dáva paradajke svoju farbu. Navyše, zistili, že ženy s vysokou hladinou lykoénu majú menšiu tuhosť vo svojích tepnách.

Špenát

Špenát má vysoký obsah kyseliny listovej a draslíka, ktorý pomáha v prevencií hypertenzie. Uvoľní tepny takým spôsobom, ktorý zabraňuje infarktu. Luteín je ďalšiou zložkou špenátu a pôsobi ako dobrou ochranou proti makulárnej degenerácie súvisiace so starnutím.

Kiwi a melón cukrový

Odblokujete tepny konzumáciou jednej šálky melóna alebo jedného kiwi denne. To je vzhľadom k tomu, že obsahujú vysoký obsah antioxidantov, ako ich vlastnosti k zníženiu toxického LDL cholesterolu. Zabráňuje korózií a zabraňuje jeho šíreniu.

Hrozno

Flavonoidy a resveratrol a quercetin je najviac užitočná zložka hrozna. Sú výnikajúci na prevenciu oxidácie škodlivého cholesterolu, čo vedie k tvorbe povlaku, ktorý sa zachytáva na steny tepien. Hrozno môže pomôcť pri znižovaní rizika vzniku krvných zranenín, ktoré prispievajú k srdcovým ochoreniam.

Ryby

Southamptonská univerzita a jej štúdie zvažujú ryby ako prevenciu pred upchatím tepien. Ich zistenie ukazuje, že ryby najmä tuniak a losos sú najbohatšie na Omega 3 oleje, ktoré zabránia tukom ukladať sa v tepnách. Mastné kyseliny sú silné a zabránia oxidácií cholesterolu a tvorbu zrazenín.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

Tiez sa Vam moze pacit