3 domáce masky na odstránenie vrások okolo očí. Krémy na očné okolie sú v dnešnej dobe veľmi drahé. My Vám ponúkame lacné a tak isto účinné.

Masky proti vráskam okolo očí:

Maska z chleba

Všetko, čo musíte urobiť, je macerovať malý kúsok bieleho chleba v roztopenom masle alebo mierne horúcom oleji. Použite túto kombináciu pod očami a nechajte ju pracovať 20-25 minút. Po vybratí ju nevypláchnite.

Maslo + varený harmanček a lipa

Tento recept má dlhú históriu používania. Zmiešajte 1 čajovú lyžičku harmančeka a lipovej trávy a potom pridajte 100 ml vody. Varíme ho niekoľko minút. Položte veko a nechajte ho štvrťhodinu. Filtrujte a kombinujte 4 lyžice tohto čaju s 2 polievkovými lyžicami masla, pretože maslo bude degradovať v čaji. Uchovávajte chladenú masku v chladničke po dobu 4-5 dní. Potom môžete vykonať ďalšie opatrenie. Pred spaním použite túto masku a po aplikácii ju nevypláchnite.

Maska z medu

To je jedna z najlepších masiek pre vrásky okolo očí. Zmiešajte ½ lyžice vyhrievaného medu s jedným žĺtkom a jedným lyžicou ovsenej múky. Dobre premiešajte. V prípade, že váš kompozit je príliš hustý, môžete pridať trochu teplého mlieka. Nesmiete držať masku viac ako 10 minút. Po uplynutí desiatich minút môžete opláchnuť teplou a potom studenou vodou.

Až od mesiaca pravidelného používania týchto masiek si všimnete prvých výsledkov – vaše vrásky budú čoraz menej viditeľné a pokožka okolo očí bude jemnejšia, vyživujúca a jemná.

Ak ste zaneprázdnení a nemôžete tieto masky robiť každý deň, môžete použiť vaječný žĺtok. Aplikujte ho okolo očí a nechajte ju pracovať 20 minút. Nakoniec ho opláchnite.

Tiez sa Vam moze pacit