6 najúčinnejších prírodných liečiv migrény! Potlačia zaručene vašu bolesť hlavy a v žiadnom prípade neuškodia pečeni.

1. Obklady z ľadu a banánových šupiek

Známa Mayo klinika tvrdí, že aplikácia studených zábalov na hlavu a krk výrazne zmierňuje prejavy migrény. Ďalšou účinnou možnosťou je priložiť si banánovú šupku vnútornou stranou na čelo. Vysoký obsah draslíka v nich pomáha zmierňovať bolesti hlavy.

2. Kofeín

Kofeín potláča migrénu a z toho dôvodu sa často pridáva do liekov. Konkrétne zmierňuje zápaly, ktoré bývajú frekventovanou príčinou migrén. Kofeín je možné tiež kombinovať s voľnopredajnými liekmi. Tie potom účinkujú rýchlejšie a až o 40% lepšie, ako keď sa užívajú samostatne. Nemali by ste si však vytvoriť na kofeíne závislosť, lebo jeho nedostatok potom môže naopak migrény vyvolávať.

3. Zázvor

Štúdia z roku 2014 zistila, že účinok koreňa zázvoru má porovnateľné účinky ako lieky proti bolestiam na predpis. Výhodou zázvoru oproti predpisovým liekom je, že nemá nežiaduce účinky.

4. Ľanové semienka

Opakujúce sa migrény sú často následkom zápalov. Tie je možné liečiť zvýšeným príjmom omega 3 mastných kyselín. No a pomleté ľanové semienka sú bohatým zdrojom práve týchto omega 3 kyselín. Pokúste sa preto pridávať si ich do polievok či šalátov, prípadne používajte ľanový olej na prípravu studenej kuchyne.

5. Levanduľový éterický olej

Prevarte 6 pohárov vody a pridajte do nej 8 kvapiek levanduľového éterického oleja. Túto zmes potom použite na odparovanie, najlepšie v odparovačoch vody. Môžete tiež rozriediť 1 až 2 kvapky levanduľového oleja v 1 polievkovej lyžici slnečnicového oleja a s touto zmesou si potom masírovať spánky.

6. Deväťsil lekársky

Pre potlačenie migrény užívajte 50 až 75 mg extraktu deväťsilu lekárskeho vo forme doplnku stravy, 2 krát denne. Extrakt z jeho kvetov stimuluje prúdenie krvi do mozgu a zmierňuje migrénu.

Tiez sa Vam moze pacit