6 najzdravších a rokmi osvedčených receptov našich starých mám, ktoré skutočne zaberajú.

1. Sóda bikarbóna na zápaly močových ciest

Nasypte polovicu čajovej lyžičky sódy bikarbóny do 2 dcl pohára čistej vody a užívajte 2 až 3 krát denne. Toto by malo zanedlho vyliečiť infekciu. Sóda bikarbóna totiž mení pH moču na zásadité, čiže také, ktoré je nepriaznivé pre množenie patogénnych baktérií.

2. Zemiaky pre uštipnutia hmyzom

Surové zemiaky majú silné protisvrbiace a protizápalové účinky. Potrebujete urobiť nasledovné: Odkrojte tenký plátok surového zemiaku, chvíľu si ním potierajte boľavé miesto a napokon si ho naň leukoplastom prilepte. Nechajte nejaký čas pôsobiť.

3. Hrozienka na reumu a artritídu

Podľa starých mám by ste pri reumatických bolestiach mali namočiť niekoľko polievkových lyžíc hrozienok do vody cez noc a v priebehu nasledujúce dňa ich skonzumovať. Týmto spôsobom sa vitamíny v dužine skombinujú s protizápalovými látkami v šupke, čo potom oveľa lepšie účinkuje na potláčanie bolestí v kĺboch.

4. Zeler na zlý dych

Jediné, čo potrebujete proti zlému dychu, je vložiť kúsok stonky zeleru do úst a začať ho žuvať.

5. Žihľava lieči vypadávanie vlasov

Listy žihľavy sú bohaté na bielkoviny, vápnik, fosfor, železo,horčík, betakarotén a vitamíny A, C, D a B-komlex. Všetko sú to látky prospešné pre rast vlasov. Prevarte v rýchlovarnej kanvici vodu, vložte do misky 4 až 6 lístkov žihľavy a zalejte ich vriacou vodou. Nechajte 15 minút vychladnúť a potom si túto vodu naneste na vlasy až ku korienkom. Žihľava bude udržiavať korienky v dobrej kondícií a podporí tak rast vlasov.

6. Sladké zemiaky na menopauzu

Sladké zemiaky majú hrubšiu šupku a sú tmavšie než obyčajné zemiaky, preto by ste si ich nemali pomýliť. Sú bohaté na vitamíny A a C, ktoré vyrovnávajú hladiny hormónov v tele. Navyše majú výborný vplyv na znižovanie cholesterolu v krvi.

Tiez sa Vam moze pacit