6 problémov vo vnútri organizmu, ktoré sa prejavia aj na vašej tvári

Čínski lekári nazývajú našu tvár“zrkadlom zdravia“. Je to všetko preto, lebo naša pokožka citlivo reaguje na akúkoľvek poruchu a zmenu v tele, a to napríklad posielaním signálov vo forme vyrážok.
Bright Side sa snažili zistiť, ktorým orgánom by sme mali venovať pozornosť, ak sa na našej tvári objavia vyrážky.

Čelo a obočie

Vyrážky na čele alebo nad obočím s najväčšou pravdepodobnosťou naznačujú niektoré gastrointestinálne problémy. Mostík medzi obočím je zodpovedný za prácu pečene.

  • pokúste sa napraviť situáciu odstránením mastných a vyprážaných potravín z vašej stravy a podstatne znížiť spotrebu alkoholu

Nos

Vyrážky na nose naznačujú kardiovaskulárne problémy, hlavným dôvodom je stres.

  • snažte sa udržiavať aktívny životný štýl, častejšie relaxovať a pravidelný spánok

Uši

Podľa čínskych lekárov je koža na ušiach neoddeliteľne spojená s fungovaním obličiek a močového systému.

  • menej soliť, menej piť kávu a piť viac vody

Líca a lícne kosti

Lícne kosti a horná časť tváre odrážajú činnosť našich pľúc a priedušiek. Tu sa môžu vyskytnúť problémy s dýchacím systémom. Ale dôvodom môžu byť aj alergie.

Vyrážky na dolnej časti tváre môžu naznačovať zubné problémy.

  • venujte pozornosť dýchaciemu systému, veľa sa prechádzajte, dýchajte čerstvý vzduch, nefajčite a vyhýbajte sa fajčiarskym priestorom.
  • venujte zvláštnu pozornosť ústnej hygiene, pokúste sa jesť menej sladkostí a nepiť sladké vody

Pery

Dermatologické problémy okolo úst nám dávajú signál o tráviacich problémoch, čo vedie k poruchám trávenia a črevným kŕčom.

  • vyhýbajte sa rýchlemu občerstveniu, zahrňte do stravy toľko potravín bohatých na vlákninu, ako je to možné, napríklad ovocie a zeleninu.

Brada

Vyrážky v tejto oblasti zvyčajne priťahujú našu pozornosť na reprodukčný systém. Ďalšou príčinou môžu byť problémy hormonálnej rovnováhy a určitá fáza menštruačného cyklu.

  • ak sa pupienky objavili len raz, nie je dôvod na obavy. Stačí vysušiť krémom alebo zinkovou masťou. Avšak trvalá vyrážka na brade naznačuje, že by ste mali radšej navštíviť lekára.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

ZDROJ:BRIGHTSIDE.ME

Tiez sa Vam moze pacit