6 rôznych druhov jazykov, ktoré hovoria o vašom zdravotnom stave. Čo vyšlo vám?

Ak sa chcete dozvedieť o svojom zdraví viac, stačí ak pôjdete k doktorovi, poviete mu o svojich symptómoch a vyplazíte jazyk. Pozrite sa na neho ešte pred tým ak máte podozrenie, že niečo nemáte v poriadku.

Jazyk je zdrojom množstva baktérií, ktoré spôsobujú zápach v ústnej dutine. Veľa miliónov živých organizmov s nami žije a ani o tom netušíme. Môžu nám spôsobiť kopec zdravotných komplikácií. Nesmieme však zabúdať nato, ako sú niektoré prospešné, pomáhajú odolávať bacilom a lepšie tráviť proteiny zo stravy. Baktérie ktoré žijú v ústach, pod povrchom jazyka, na zadnej strane krku a na mandliach sa množia najčastejšie. Baktérie sa živia jedením a následne vylučujú , čo spôsobuje zápach z úst.

Dokážeme sa pozrieť do zrkadla a zistiť, čo naznačuje možný výskyt zdravotných problémov?
Na obrázku uvidíte sami.

  1. obrázok – zdravý jazyk je ružový, čistý a hladký, žiadne ryhy a povlak
  2. obrázok – jazyk so žltým povlakom, poukazuje na zvýšenú produkciu sírnych zlučenín
  3. obrázok  – jazyk je drsný s jasnou známkou problému s dychom a nepríjemným zápachom, pokrytý ryhami a prasklinami , znamená to voľný vstup pre baktérie
  4. obrázok – naznačuje podobný problém ako obrázok 4.
  5. obrázok – jazyk môže byť pokrytí škrvrnami pripomínajúci mapu, trhliny a povlak , toto všetko môžete získať stravou, stresom, chorobou , alebo hormonálnou nerovnováhou
  6. obrázok  – jazyk má papily ktoré pripomínajú vlasy a čím dlhšie ich jazyk má, tým väčšie problémy s dychom máte v súvislosti s baktériami, ktoré sa v nich množia

Čo je možná príčina zdravotných problémov ?

Zubná pasta: Ak si prečítate zloženie zubnej pasty, tak zistíte ktoré obsahujú draslík laurysfulát sú škodlivé. Takže nepozerajte vždy na cenu ale aj etiketu, než si kúpite zubnú pastu ktorá vám spôsobí drobné ranky.

Šťavy: Baktérie ktoré produkujú viac odpadu sú v kyslom prostredí.

Sladkosti: Baktérie milujú cukor. A veľa sladkostí sú škodlivé a môžu prispieť k pokazeniu vaších zubov, čokoľvek a to vedie aj k zápachu z úst.

Sucho v ústach: Sucho v ústach je ideálne prostredie pre baktérie.

Cigarety a alkohol: Spôsobujú sucho v ústach.

Lieky: Rovnako aj lieky vysušujú ústnu dutinu a vytvárajú prostredie pre baktérie.

Potraviny bohaté na bielkoviny: Baktérie ktoré sa živia proteínmi nám môžu spôsobiť zápach z úst.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

www.healthcareaboveall.com

 

 

Tiez sa Vam moze pacit