7 ženských tajomstiev pre krásnu a hladkú pokožku

Dobrá správa: Celulitída nie je vôbec vada. 90% žien to má, ale v niektorých prípadoch je to takmer nepozorovateľné kvôli špecifikám štruktúry tela. Ďalšie správy: zbaviť sa jej úplne nejde, no existujú spôsoby, vďaka ktorým bude takmer neviditeľná. Tak ako môžeme urobiť našu pleť hladkou a jemnou?

Zhromažďujeme najjednoduchšie a najúčinnejšie tipy.

#7. Zdravé stravovanie

 

Bežný mýtus: ak schudnete, celulitída zmizne. To nie je pravda. Boj proti celulitíde začína správnou výživou. Tá by mala zahŕňať:

  • bielkoviny (mäso, strukoviny, orechy);
  • lecitín (vajcia, paradajky, špenát, sójové bôby);
  • mastné kyseliny (ryby, olivy, avokády, orechy);
  • ovocie a zelenina spaľujúca tuky (grapefruit).

#6. Voda

 

Najlepším nápojom je bežná čistá voda. Odborníci na výživu odporúčajú pitie 1,5-2 L (50-66,6 fl oz), bez čaju, kávy a iných nápojov.

#5. Fyzické cvičenia

 

Ak budete konzumovať viac kalórií, ako môžete spáliť, dostanete extra tuk, ktorý ovplyvňuje vzhľad celulitídy. Fyzické cvičenia vám pomôžu spáliť nadbytočné kalórie a získať vhodné telo.

#4. Masáž

 

Masáž so špeciálnymi nástrojmi a pomôckami s kvalitným servisom sú účinné.

V masážnych salónoch a klinikách sa masáž vykonáva špeciálnym vybavením, ktoré ničí nahromadené vrstvy podkožného tuku a zlepšuje metabolizmus.

Masáž s éterickými olejmi je ešte účinnejšia, pretože prenikajú do epidermis, spaľujú tuk a eliminujú stagnáciu lymfy.

#3. Čistenie

 

Anticelulitídne krémy neprinášajú žiaduce účinky, ale peelingy odstraňujú odumretú vrstvu pokožky, zlepšujú krvný obeh a urýchľujú metabolické procesy.

  • Mletá káva robí pokožku jemnou a hladkou a celulitída je menej viditeľná.
  • Peeling z morskej soli vytiahne nadbytok vlhkosti z oblasti s celulitídou.

#2. Kontrastná sprcha

 

Kontrastná sprcha zlepšuje krvný obeh a stimuluje metabolizmus.
Tlak vodných tokov odstráni stagnácie. Lymfa intenzívne očistí kožu a podkožné vrstvy.

Nasmerujte vodný prúd na problémovú oblasť zo vzdialenosti 10 cm (3,9″) a masírujte problémové oblasti: oblasť zadku – s kruhovým pohybom, nohy – pohybmi zhora nadol pre prednú časť a zdola nahor pre zadnú časť.

#1. Sauna

 

Vysoké teploty v saune zvyšujú krvný a lymfatický prietok, v dôsledku čoho sa pokožka stáva hladkou a vhodnou a obnovuje sa jej pružnosť.

  • Sauna otvára potné žľazy, ktorými toxíny opúšťajú pokožku a čistia jej tukovú stagnáciu.
  • Len jedna návšteva sauny týždenne vyhladí podkožnú tukovú vrstvu.
  • Antivírusové zábaly so špeciálnymi olejmi alebo liečivým bahnom tiež pomôžu.Tieto metódy boja proti celulitíde prinesú viditeľné výsledky len vtedy, ak sú všetky použité spolu. Jeden zvolený spôsob nemusí byť dostatočne účinný.

P.S. Tieto metódy boja proti celulitíde prinesú viditeľné výsledky len vtedy, ak sú všetky použité spolu. Jeden zvolený spôsob nemusí byť dostatočne účinný.

ZDROJ:BRIGHTSIDE

Tiez sa Vam moze pacit