9 Potravín a doplnkov stravy, ktoré riešia ochorenie pečene

Mastné ochorenie pečene môže byť spôsobené dvoma rôznymi faktormi. Alkoholické ochorenia pečene sú bežné u alkoholikov. Ide o stav, keď krv nemôže rozobrať alkohol správne a spôsobuje dodatočnú záťaž pre pečeň.

NAFLD je zvyčajne u obéznych a ľudí stredného veku. Tento stav je popísaný nadmerným hromadením tuku v pečeni. Príznaky ochorenia pečene sú viditeľné na prvý pohľad. Niektoré z najčastejších príznakov sú: únava, náhla strata hmotnosti, strata chuti do jedla, nevoľnosť, tmavý moč, modriny, suché alebo tmavé škvrny na koži, krku alebo v podpazuší. Pri ochorení treba zaviesť zdravé zmeny životného štýlu a posilniť tak svoju pečeň.

Skúste nasledujúce potraviny a doplnky stravy zvrátiť ochorením pečene efektívnejšie:

 1. Banány
Banány sú plné draslíka. Jesť viac banánov, znamená očistenie vašej pečene prirodzene. Banány zlepšia trávenie a jednoducho odstránia toxíny.

2.Zázvor

Koreň zázvoru obsahuje vlákninu, ktorá je nevyhnutná pre váš tráviaci trakt a detoxikáciu tela. Zázvor je antioxidant, posilňuje imunitu, odvracia infekcie a choroby. Varí sa niekoľko plátkov zázvoru, napríklad v zelenom čaji alebo vo vode. Môžete tiež pridať zázvor do svojho šalátu alebo smoothie.

3.Sladké zemiaky

Draslík v sladkých zemiakoch stimuluje očistu pečene. Jedine sladké zemiaky ponúkajú viac ako 700 miligramov draslíka. Sú tiež bohaté na horčík, železo, vitamín B6, vitamín C a vitamín D. Sladké zemiaky majú veľký protizápalový potenciál, ktorý je užitočný v liečbe ochorení pečene.

4.Kurkuma

Žltá korenina je ďaľšia z radu zdravších korenín. Jej antioxidačné a protizápalové účinky znižujú zápal a upokojujú zažívacie problémy. Kurkuma zvyšuje čistiacu funkciu pečene.

5.Pestrec mariánsky

 Je to jedna z najväčších prírodných detoxikácii vôbec. Pestrec mariánsky obnovuje pečeňové bunky a odstraňuje škodlivé toxíny. Výskum ukázal, že Pestrec mariánsky je prospešný pre pacientov s diagnózou zlyhania pečene.

6.Koreň púpavy

Koreň púpavy stimuluje odtok žlče. Je vynikajúci pre váš tráviaci trakt. Korene púpavy sú bohaté na vitamíny a minerály. Vaša pečeň potrebuje veľa z nich. Urobte si šálku z púpavového koreňu. Obsahujé veľké množstvo vitamínu C a tento vitamín zlepšuje vstrebávanie minerálnych látok, a znižuje zápal.

7. Čierny olej

Čierny olej má úžasné účinky u pacientov s diagnózou ochorenia pečene. Pomáha pri liečbe ochorení stukovatenia pečene, a zabraňuje ďalšiemu poškodeniu. Čierny olej urýchľuje proces hojenia u týchto pacientov.

8.Surová zelenina

Surová zelenina obsahuje živiny, ktoré sú veľkou pomocou pri poškodení pečene. Džús zo surovej zeleniny pomáha telu vstrebávať všetky živiny. Skúste kel, kapustu, repu, zeler, brokolicu, citrón, zázvor a kurkuma urobia vynikajúci doplnok v zeleninových štaviach.

9. Vitamín E

Zlepšiť svoje životných návykov, a zvyšujte svoje zdravie pomocou vitamínu E. To môže zmeniť váš život a zlepšiť váš zdravotný stav. Vitamín E je určený pre tých, ktorí sa zaoberajú ochorením pečene. Vitamín je silný antioxidant,  dokáže znížiť zápal a posilniť imunitný systém.

 

Tiez sa Vam moze pacit