Aj Vám sa póry upchávajú a tvoria čierne bodky? Od dnes už budú minulosťou! Tento recept je v prvom rade účinný a k tomu aj lacný!

Prečo sa póry upchávajú?

Naše póry sa zvyčajne upchávajú vtedy, ak je pokožka tváre vystavená vlhku, teplu, prachu alebo prudším zmenám v teplote vzduchu. Nečistoty sa vtedy dostanú do pórov, kde zoxidujú a zmenia sfarbenie na hnedé až čierne. Príčinou býva aj nahromadený kožný maz alebo lokálne zápaly vznikajúce v okolí vlasových korienkov. Ľudia sa upchatých pórov zbavujú zvyčajne tak, že si ich vytláčajú nechtami alebo pinzetou.

Pri jednom alebo dvoch vytlačených póroch to nemusí byť problém. Avšak pri väčšom množstve to zvykne zanechávať začervenanú a opuchnutú pokožku na tvári. Dnes vám preto ukážeme jeden jednoduchý, no zároveň veľmi účinný trik, ako sa rýchlo a bezbolestne zbaviť veľkého množstva upchatých pórov.

Budete potrebovať:

  • 1 čajovú lyžičku kuchynskej soli
  • 2 čajové lyžičky mentolovej zubnej pasty
  • 2 až 3 kocky ľadu
  • 1 lyžičku na miešanie
  • 1 malú misku

Postup a aplikácia

1. Vezmite misku, vložte do nej soľ a zubnú pastu a dobre ich spolu rozmiešajte.

2. Výslednú zmes si naneste na tie miesta tváre, z ktorých chcete odstrániť čierne bodky a póry dôkladne vyčistiť.

3. Nechajte zmes na tvári pôsobiť 5 minút.

4. Potom si na pastu naneste trocha vody a jemnými krúživými pohybmi si pokožku tváre masírujte.

5. Masku následne zmyte vodou a pokožku utrite uterákom.

6. Nakoniec vezmite kocky ľadu a chvíľu nimi prechádzajte po ošetrenej pokožke, aby ste uzavreli vyčistené póry.

Soľ sa v zubnej paste nerozpustí a preto táto kombinácia tak dobre funguje. Soľ má silné antibakteriálne účinky a zároveň je drsná, takže z pokožky odstráni nečistoty, odumreté kožné bunky a tiež zabráni množeniu sa baktérií. Na druhej strane, mentol zo zubnej pasty otvára póry na tvári, čím umožňuje uvoľnenie a odstránenie nečistôt. Taktiež má, podobne ako soľ, antibakteriálne vlastnosti, takže zabráni možnej infekcii kože. Zubná pasta navyše preniká pomerne hlboko do pórov a vyčistí tak aj miesta, kam soľ nedočiahne.

Záver

Vo výnimočných prípadoch sa môže pokožka na ošetrovaných miestach miene začervenať. Ak budete masáž robiť skutočne jemne, potom sa nejakého vážnejšieho podráždenia vôbec nemusíte obávať, pretože v porovnaní s vytláčaním pórov bude iba veľmi mierne a onedlho zmizne.

Tiez sa Vam moze pacit