Ak chcete, aby vaše vlasy boli zdravé, lesklé a husté, je potrebné pre to aj niečo urobiť. Napríklad používať olej podľa nášho receptu.

Správna starostlivosť o vlasy je nezastupiteľná. Ak chcete, aby vaše vlasy boli zdravé, lesklé a husté, je potrebné pre to aj niečo urobiť.

Kvalita vlasov

Existuje viacero prírodných látok, ktoré majú na pokožku hlavy, vlasové korienky i samotné vlasy povzbudivé účinky. Jednou z nich je aj ricínový olej bohatý na omega-9 mastné kyseliny, ktoré podporujú zdravý vývin a rast vlasov.

Okrem spomenutých omega-9 kyselín je ricínový olej bohatý aj na kyselinu ricínolejovú. Ide o veľmi silnú antimykotickú a antibakteriálnu látku, ktorá ničí huby a baktérie, ktoré sú zodpovedné za zápaly a tvorbu lupín na pokožke hlavy. Táto vlastnosť ricínového oleja sa zíde hlavne tým ženám, ktoré si rady často menia účes alebo výzor a vzhľad svojho obočia a mihalníc. V prípade, že budete chcieť rýchlo zmeniť ich štýl, nebudete tak musieť dlho čakať, kým vám znova dorastú.

Jeho aplikácia na pokožku ju výborne hydratuje a zbavuje vrások. Pokožka sa tak stáva napnutejšia, sviežejšia, mäkšia a žiarivá.

Recept na olejovú zmes

  • 1 diel ricínového oleja
  • 1 diel kokosového alebo mandľového oleja

Množstvo prispôsobte potrebe plochy pokožky, ktorú budete chcieť ošetrovať. Na obočie a mihalnice postačí čajová lyžička, na pokožku celej hlavy budete potrebovať niekoľko polievkových lyžíc.

Postup v troch krokoch

1. Kvôli svojej prirodzenej tuhosti je potrebné ricínový olej najprv rozriediť s kokosovým alebo mandľovým olejom.

2. Ricínový olej spolu s druhým olejom nalejte do misky a s pomocou lyžičky ich dobre rozmiešajte.

3. Po vymiešaní zmes začnite aplikovať na vlasy i na pokožku hlavy, prípadne na obočie a mihalnice. Postupujte od korienkov až po končeky vlasov.

Aplikáciu uvedenej zmesi je najlepšie robiť večer pred spaním. Nechajte ju potom pôsobiť počas noci. Na hlavu si môžete upevniť plastovú sprchovaciu čiapku, aby ste nezamazali posteľnú bielizeň. Ráno si hlavu normálne umyte za pomoci vlažnej vody a šampónu. Opakujte uvedenú procedúru niekoľkokrát do týždňa. Nepotrvá dlho a spozorujete nielenže vaše vlasy rastú rýchlejšie, ale aj ich kvalita je omnoho lepšia.

Upozornenie

Pri aplikácii na mihalnice si dávajte pozor, aby sa olej nedostal do očí, pretože ricínový olej ich môže podráždiť. Nanášajte ho vždy iba po troške a s pomocou vatových tyčiniek. Uistite sa, aby sa netvorili z neho kvapky, ktoré by mohli stiecť do oka.

Tiez sa Vam moze pacit