Ak si budete masírovať tieto body, dostavia sa zázračné účinky za menej, ako 1 minútu

Ak trpíte bolesťami hlavy, či chrbta, verím, že hľadáte možnosti, ako tento problém vyriešiť. Mne osobne na boľavý chrbát veľmi pomohla jóga. Existujú však aj iné spôsoby, ako uľaviť od bolesti. Počuli ste už o akupresúre, či masáži reflexných bodov? Toto sú dve známe metódy a ich kombinácia vám pomôže zbaviť sa bolesti. Ak však trpíte vážnou bolesťou, odporúčam vám navštíviť lekára, pretože bolesť netreba podceňovať.

Na únavu

masaz1
Masírujte si celú ruku, no vyvíjajte len jemný tlak. Trochu viac pritlačte na bod, ktorý sa nachádza na vašom prostredníčku, tesne pod nechtom a na strane, ktorá je bližšie k ukazováku.

Na bolesť krku a prechladnutie

masaz3
Jemne si masírujte palec na ruke, tak, ako keby ste ho zahrievali. Potom prejdite na dlaň, kde môžete vyvinúť trochu väčší tlak. Uistite sa, že rovnaký tlak vyviniete aj na bruško palca.

Pre uvoľnenie napätia

masaz4
Masírujte na prste časť, ktorá sa nachádza v hornej časti medzi dvomi kĺbmi. Takto to urobte v prípade každého prstu na oboch rukách.

Pri bolestiach hlavy

masaz5
Zamerajte sa na časti na spodku vašich nechtov. Môžeme povedať, že sa masíruje časť, kde je nechtové lôžko, alebo teda kožička. Keď budete prechádzať od ukazováku na palec, nevynechajte miesto medzi nimi.

Podráždený žalúdok

masa3
Masírujte si palec, až kým ho nezahrejete. Táto metóda upokojí váš žalúdok, ale aj slezinu. Skúste si jemne stláčať aj bod v strede dlane, malo by sa vám uľaviť.
masaz2
Tieto masáže s využitím akupresúry a reflexológie by vám mali pomôcť uľaviť od bolesti a stresu. Verím, že vám pomôžu.

zdroj: simpleorganiclife.org

Tiez sa Vam moze pacit