Ak si všimnete niektorý z týchto príznakov, môže ísť o vážny zdravotný problém

Keď príde reč na závažné problémy so srdcom, väčšina ľudí si myslí, že hlavné príznaky sú bolesť na hrudi, ťažkosti s dýchaním, alebo arytmia. Ischemická choroba srdca alebo teda nedostatočné prekrvenie je zodpovedná za mnoho úmrtí. Najhoršie na tomto ochorení je, že sa nemusí dlho prejavovať a človek ani len netuší, že mu niečo je. Pripravili sme pre vás článok s príznakmi, ktoré vám môžu napovedať, že niečo nie je v poriadku a vtedy vyhľadajte lekársku pomoc. Môže vám to zachrániť život.

Opuch dolných končatín

Tento druh opuchu vzniká zo zadržiavania tekutín v tele a nazýva sa aj periférny edém. Lekár vám takýto opuch bude kontrolovať priložením prsta na opuchnuté oblasti. Nie vždy je ale takýto opuch spôsobený srdcovými chorobami.

Plešatenie u mužov

Muži s plešatejúcou hlavou majú zvýšené riziko vzniku srdcových chorôb o 23%. Pri mužoch, ktorí kompletne stratili svoje vlasy je toto riziko až 36%. V žiadnom prípade to neznamená, že všetci plešatí muži majú srdcové ochorenie, no mali by absolvovať aspoň základné a pravidelné vyšetrenia.

Žlté kožné výrastky

Tieto žlté hrbolčeky sa nazývajú xantómy a indikujú vysokú hladinu tukov v krvi. Taktiež sa môžu prejaviť pri vysokej hladine cholesterolu. Tieto problémy idú ruka v ruke so srdcovými chorobami.

Ochorenie ďasien

Aj keď opuchnuté a červené ďasná sú zvyčajne len vizitkou zlej zubnej hygieny alebo ochorenia v ústnej dutine, môžu byť aj prejavom srdcového ochorenia. Presné spojenie medzi týmito príznakmi a ochorením zatiaľ nie sú úplne známe, no mohlo by to byť spôsobené zlým krvným obehom a nadmernou tvorbou baktérií.

Naberanie váhy

K opuchom a zadržiavaním tekutín súvisí aj následné priberanie na váhe. Hlavne v prípade ak trpíte ochorením srdca. Ak máte pocit, že takýto stav trvá už dlhšiu dobu, vyhľadajte lekára.

Časté “behanie” na WC

Zníženie toku krvi do obličiek je znamením srdcového ochorenia. Spolu s tým sa objavuje nutkavý pocit vykonávať malú potrebu, čo znamená, že častých ciest na toaletu bude stále pribúdať.

Šedý zákal

Výskum ukazuje, že ľudia so šedým zákalom majú vyššie riziko srdcových ochorení.

Nočný kašeľ

Keď ležíte, v hrudi sa vám môžu nahromadiť tekutiny, ktoré spôsobujú ďalšie problémy. Jedným z nich je aj kašeľ.

Nie každý z týchto varovných signálov znamená, že máte srdcové ochorenie, ale ak si všimnete tieto varovné príznaky, môžete sa poradiť so svojím lekárom a svoje problémy odstrániť. Vaše srdce sa vám poďakuje.

zdroj: boredomtherapy.com

Tiez sa Vam moze pacit