Ak spozorujete tieto príznaky, začnite telo ihneď detoxikovať! Pretože o týždeň môže byť neskoro.

Toxíny absorbuje vaše telo každý deň – prostredníctvom dýchania, stravy, vody či dokonca cez pokožku. Zvyčajne ich dokáže neutralizovať v pečeni a vylúčiť stolicou, močom alebo potom. Avšak nedostatok fyzickej aktivity, prípadne doplnený zlou stravou, mu v tom dokáže zabrániť. V takom prípade vám telo zašle signály, ktoré je dobre vedieť správne rozpoznať. Tu sú 4 najčastejšie z nich:

1. Fyziologické potreby

Častá návšteva toalety je príznakom, že máte v tele priveľa toxínov. Nemusíte sa však hneď obávať. Počas toalety zároveň dochádza k ich odstraňovaniu z tela. V opačnom prípade by mohla nastať ich opätovná absorpcia do tela napríklad v hrubom čreve. V týchto prípadoch je vhodné konzumovať viac tekutín, čajov a probiotík. Pomôžete tým zvýšiť výkon vašej črevnej mikroflóry.

2. Nepríjemný dych

Ďalším typickým príznakom zvýšenej toxicity tela je zlý zápach z úst. Môže ísť aj o následok patogénnych baktérií nachádzajúcich sa vo vašich ústach a žalúdku, prípadne vysokej koncentrácie toxínov v tele, ktoré preťažená pečeň nie je schopná spracovávať. Na vyriešenie zlého zápachu z úst si denne čistite nielen zuby, ale aj jazyk a taktiež pite petržlenový čaj, ktorý je prirodzeným detoxikátorom.

3. Sú vám nepríjemné určité vône

Ak vám niektoré parfémy alebo cigaretový dym spôsobujú silné alergické reakcie, môže sa jednať o prítomnosť toxínov v tele. To isté nastáva pri ťažkostiach s pečeňou. Vtedy sa upchávajú dýchacie cesty a vône tak preciťujete oveľa intenzívnejšie ako obvykle. Môže to viesť až k bolestiam hlavy či nevoľnostiam. Tu pomôže čaj z hlohu alebo z kvetov púpavy. Dobré skúsenosti boli zaznamenané aj s ricínovým olejom.

4. Ťažkosti schudnúť

Sú zdokumentované mnohé prípady, keď toxíny v tele bránia zhadzovaniu tuku. Hlavným dôvodom je fakt, že mnohé toxíny sú naviazané na tuk a preto ho telo drží, aby pomocou neho izoloval toxíny z krvného obehu a dôležitých orgánov. Uistite sa, že vediete zdravý životný štýl, hýbete sa a konzumujete stravu s obsahom vlákniny a enzýmov.

 

Nezabúdajte, lepšie je telo včas vyčistiť a vyhnúť sa vážnym ochoreniam ako rakovina či cukrovka, než neskôr sa pokúšať uvedené choroby liečiť.

Tiez sa Vam moze pacit