Ako na detoxikáciu organizmu? Pomôže sauna!

Dennodenne musíme zápasiť s cudzími škodlivými vplyvmi, ktoré neúprosne útočia na náš už tak oslabený organizmus. S niektorými si telo ľahko poradí, iné sa v ňom usadzujú a dlhodobo mu škodia. Môže sa zdať, že akákoľvek obrana je nemožná, ale nie je tomu tak. Účinný spôsob, ktorý pomáha k detoxikácii organizmu, je potenie pri saunovaní.

Prečo je detoxikácia tak dôležitá?

Naše telo je neustále zaťažované látkami, ktoré škodia organizmu. Útočia na neho v noci, keď spíme, sú vonku, v jedle, v alkohole, dyme, ktorý niekedy hoci neradi vdychujeme. Toxíny môžu oslabiť telo a tým aj imunitný systém. Stávajú sa tak pôvodcom rôznych chorôb a chronických ochorení. Skoro sa až zdá, že svet je jedno veľké nebezpečné miesto.

Našťastie však existuje aj protijed, ktorý sa nazýva detoxikácia. Správnou detoxikáciou, ku ktorej dopomáha napríklad sauna, sa môžeme všetkých toxínov zbaviť a svoje telo dokonale prečistiť.

Nechajte váš organizmus omladnúť až o päť rokov

Pokiaľ už dlho cítite, že vám chýba radosť zo života, nič vás neteší, aj keď vám v skutočnosti nič nechýba, možno potrebujete práve detoxikáciu. Z tohto poznatku vychádza aj tradičná čínska medicína. Podľa jej učenia sú práve toxíny pôvodcami všetkých chorôb a jedine dôkladná detoxikácia organizmu môže pomôcť

Chcete schudnúť? Začnite očistou celého tela!

Nielen lekári, ale aj tréneri a výživoví poradcovia začínajú v poslednej dobe čím ďalej viac svojim klientom odporúčať detox, ku ktorému je vhodná sauna. Prečo? Odpoveď je jednoduchá. Chudnutie a očista je ako rub a líc jednej mince. Bez jedného nemôže dosť dobre fungovať to druhé. Akonáhle sa teda rozhodnete pre zhodenie pár kíl, vyskúšajte najprv poriadny detox program.

Ak zisťujete, že detoxikácia tela je pre vás tým pravým, je najlepšie dať šancu celkovej očiste, ktorej súčasťou je práve saunovanie. Vedci preukázali, že sauna a potenie dokáže očistiť telo od polychrovaných bifenylov, pesticídov, dioxynov a ťažkých kovov. Iným spôsobom sa týchto cudzorodých látok nemáme šancu zbaviť. V tele sa hromadia a škodia mu.

Pôsobením tepla ale môžete z tela odplaviť aj rad ďalších cudzorodých látok, ktoré sa v ňom nahromadili. Odvádza tzv. toxický odpad, zvyšky drog, alkoholu a chemikálií z fajčenia. Súhrnne by sme ich mohli označiť za chemické jedy, ktoré dlhodobo poškodzujú telo.

Sauny sú účinným spôsobom, ako rozpumpovať srdce a pomôcť prevodu toxínov z tkanív do krvného riečišťa a potom do pečene, kde sa premieňajú škodlivé látky na neškodné.

Aký druh sauny je pre vás najvhodnejší?

Pokiaľ chcete docieliť potenie a tým aj detoxikáciu, stavte na saunovanie. Pamätajte však na jednoduché pravidlo: pobyt v saune vám musí byť príjemný. Neplatí, že čím dlhšie v nej vydržíte, tým viac toxínov sa vyplaví z tela. Saunujte sa s rozumom a ak trpíte vážnou srdcovou chorobou, chorobou obličiek alebo epilepsiou alebo beriete antibiotiká, tak radšej na saunu zabudnite.

Herbal sauna

Ak vám nevyhovujú vysoké teploty, je pre vás práve herbal sauna perfektným riešením. Navyše vás iste príjemne prekvapí ohrieváreň s teplotou 40-50 °C, ktorá je prevoňaná bylinkami a vonnými silicami, ktoré regenerujú telo i myseľ.

Parný kúpeľ

Parný kúpeľ sa postará nielen o uvoľnenie toxínov z tela, ale aj o vaše dýchacie cesty. Zlepšuje odkašliavanie a pomáha pri liečbe astmy a zápalov priedušiek. Éterické oleje v pare navyše omladzujú a ozdravujú pleť.

Fínska sauna či sauna s parným rázom

Máte radi ozajstné teplúčko? Potom vám iste príde vhod sauna s parným rázom, kde si užijete krásne 80-90 °C horúco. Rozpálené kamene sa tu v pravidelných intervaloch polievajú vodou a každých päť minút vás tak zasiahne intenzívna teplá vlna.

Detoxikácia v číslach:

Bolo zistené, že ak sa pravidelne saunujete, dôjde u vás k zníženiu toxických látok až o 21,3%. Navyše pot vyvolaný saunovaním obsahuje 5x – 6x viac toxínov, nečistôt a tuku ako obyčajný pot.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

Tiez sa Vam moze pacit