Ako perfektne detoxikovať celé telo a už nikdy nebyť chorý ani unavený?? Určite si prečítajte náš článok, kde nájdete recept!

Čo všetko dokáže zázvor liečiť??

Toto super zdravé korenie má silné protivredové, protizápalové a detoxikačné účinky, preto sa používa v mnohých detoxikačných kúrach. Vďačí za to prevažne obsahu gingerosolov, ktoré sa vyznačujú mocnými protizápalovými a protikŕčovými účinkami na tráviaci systém. Mnohé štúdie dokazujú, že zázvor má pri liečení morskej choroby (neustále húpanie) ešte lepšie výsledky než tradičné lieky predpisované na tento účel. Zázvor zmierňuje prejavy morskej choroby ako sú zvracanie, nevoľnosti, točenie hlavy a potenie. Netreba zabúdať ani na veľmi silné protizápalové účinky pri artritíde, reume a bolestiach kĺbov. Jeho užívanie prináša pacientom výraznú úľavu od bolestí.

Ukazuje sa, že zázvor dokáže predchádzať a dokonca aj liečiť rakovinu. Zvlášť prospešný je pri rakovine a iných problémoch s prostatou a tiež pri kolorektálnej rakovine. Dnes vám prezradíme jeden špeciálny návod na detoxikačnú kúru pre celé telo, ktorá dokáže z tela odstrániť rádioaktívne prvky, ťažké kovy a iné chemické jedy. Okrem zázvoru využíva aj epsomskú soľ. Ide o potentnú látku, ktorá v tele vytvára reverznú osmózu pomocou ktorej dokáže z buniek dostať aj také toxíny, ktoré iné detoxikačné kúry nedokážu.

Detoxikačný kúpeľ

  • 1/2 šálky (0,5 až 1 dcl) čerstvo postrúhaného zázvoru
  • 1 šálku (1 až 1,5 dcl) epsomskej soli, čiže síran horečnatý
  • pár kvapiek zázvorového éterického oleja (voliteľné)

Postup

Nasypte všetky suroviny do vane naplnenej horúcou vodou. Ak nemáte čerstvý zázvor, môžete použiť asi polovičné množstvo zázvorového prášku, ktorý sa dá kúpiť v potravinách medzi koreninami. Vojdite do vane a užite si tento príjemný detoxikačný kúpeľ na približne 15 až 20 minút. Ak by voda medzičasom vychladla, pripustite si viac teplej vody. Po kúpeli sa odporúča vypiť dostatok tekutín, najlepšie čistej vody.

Tiez sa Vam moze pacit