Ako sa jednoducho zbaviť ochlpenia v podpazuší? Je tu koniec holenia žiletkou a svrbenia tiež.

Hlavne pre ženy sú chĺpky v podpazuší extrémne nepríjemnou a obťažujúcou záležitosťou. Preto neustále hľadajú spôsoby, ako by sa ich čo najľahšie zbavili. Našťastie, existuje jedna extrémne jednoduchá a ľahko vykonateľná metóda na ich odstránenie. Okrem toho, že vám zaberie iba 2 minúty, budete k nej potrebovať len 2 bežné suroviny, ktoré už aj tak zrejme doma máte.

Ingrediencie:

Pripravte si nasledovné:

  • 1 čajovú lyžičku cukru
  • 2 čajové lyžičky čerstvej citrónovej šťavy
  • malý pohárik

Postup

1. Vložte do pohárika cukor a citrónovú šťavu a miešajte ich dovtedy, kým sa cukor celkom nerozpustí a nevznikne jemná pasta.

2. Pastu si potom naneste do podpazušia a nechajte pár minút pôsobiť.

3. Následne si podpazušie opláchnite čistou vodou a dobre utrite uterákom.

Uvedenú procedúru opakujte 2 krát týždenne. S každou ďalšou aplikáciou budú chĺpky čoraz menej viditeľné, až napokon po určitom čase úplne zmiznú. Následne už bude stačiť len udržiavacia kúra raz za 1 až 2 týždne, prípadne ešte menej. Bude to závisieť od toho, ako rýchlo sa začnú chĺpky obnovovať.

Výhoda receptu oproti holeniu

Na odstraňovanie chĺpkov v podpazuší sa bežne používa holenie. Pri ňom však chĺpky hrubnú a rýchlejšie dorastajú. Po holení býva navyše pokožka často podráždená a hrozí dokonca zarastanie chĺpkov do kože, čo spôsobuje pupence a zápaly. Naproti tomu, citrón oslabí vlasové korienky, chĺpky sa tak stanú tenšie, po odfarbení svetlejšie a aj rastú pomalšie. Vyhnete sa tiež problémom s ich zarastaním a podráždenou pokožkou. Preto neváhajte a určite uvedený recept vyskúšajte! Zaručene neoľutujete.

Tiez sa Vam moze pacit