Ako sa zbaviť chrápania? Máme pre vás recept na jednoduchý domáci liek

Chrápanie je veľmi nepríjemné nielen pre toho, koho trápi, ale hlavne pre ľudí v jeho okolí. Ak ste to vy, kto chrápe alebo váš partner či partnerka, máme pre vás jednoduché a účinné riešenie, ako sa ho zbaviť raz a navždy!

Chrápanie je zapríčinené mnohými faktormi, avšak najčastejšie je spôsobené upchatými nosnými dutinami, v niektorých prípadoch však za neho môže aj obezita alebo konzumácia alkoholu. Ide o nadmerné množstvo hlienu, ktoré sa nahromadilo v hrdle, prieduškách a v nose.

Ak už máte dosť toho, že tým otravujete svojich blízkych alebo ste naopak ten, kto sa kvôli hlasnému chrápaniu nemôže poriadne vyspať, máme pre vás prírodný domáci liek, pri ktorého používaní sa miera chrápania postupne zníži.

 

Čo budete potrebovať:

2 až 3 cm dlhý kúsok zázvoru

2 mrkvy

2 jablká

¼ citrónu

Postup:

Príprava tohto domáceho lieku je viac ako jednoduchá. Zázvor a mrkvy si najprv očistite, z citróna odkrojte kôru a jablká umyte.

Všetky vyššie zmienené ingrediencie nakrájajte na menšie kúsky, potom vložte do mixéra a dôkladne rozmixujte, kým v nápoji nebudú žiadne hrudky. Ak sa vám nápoj bude zdať príliš hustý, môžete pridať trošku vody na zriedenie. A máte hotovo, ako jednoduché, že?

 

Dávkovanie:

Iba stačí pár hodín pred spánkom tento nápoj vypiť a postup opakovať niekoľko dní po sebe. Nielenže vám tento liek pomôže s otravným chrápaním, ale tiež dostanete do tela veľké množstvo vitamínu C a práve ten vám krásne prečistí dutiny od nahromadeného hlienu.

Chrápanie má riešenie a nie je dobrý nápad ho prechádzať. Ak vám však ani tento prírodný liek a zdravá strava nepomôžu, radšej so svojim problémom navštívte lekára.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

Tiez sa Vam moze pacit