Ako sa zbaviť plného nosa – prírodne a rýchlo overenými metódami starej mamy!

Je to pomerne bežné keď si ľudia myslia, že upchatý nos je výsledkom nadmerného množstva hlienov v nosnej dutine. 

No v skutočnosti je plný nos spôsobený zápalom krvných ciev v dutinách ktoré môžu byť spôsobené podchladením, alergiami či chrípkou. Niekedy je taktiež spôsobená zápalom dutín.

Ak sa tohto problému nezbavíte, je možné že to môže prerásť až do infekcii ucha či ďalších problémov dutín. Je preto dôležité vyriešiť tento problém čo najskôr, najmä ak viete že máte slabý imunitný systém.

  1. Jablčný ocot

Jeho vysoký obsah draslíka podporuje v odstraňovaní hlienov zatiaľ čo kyselina octová zabraňuje rastu ďalších baktérií a zrýchľuje liečiaci proces.

  • Zmiešajte 2 lyžice surového nefiltrovaného jablčného octu a 1 lyžicu surového medu v hrnčeku teplej vody. Vypite tento nápoj dvakrát denne.

 

  • Zmiešajte ½ hrnčeka vody a ½ hrnčeka nefiltrovaného jablčného octu. Zmes doveďte do bodu varu a následne odstráňte z platničky. Prehoďte si cez hlavu uterák a naparujte sa počas 3 až 5 minút zatiaľ čo vaše oči a ústa sú zavreté. Zopakujte niekoľkokrát do dňa.
  1. Naparovanie s esenciálnymi olejmi

Či už je to normálne naparovanie s pomocou čistej vody, bylinkami alebo esenciálnymi olejmi, je to veľmi účinná metóda ktorá vám okamžite pomôže uvoľniť váš zapchatý nos a taktiež pomôže zapáleným krvným cievam v dutine tým, že ich udrží vlhkými.

  • Vodu v hrnci dostavte do bodu varu a následne platničku vypnite. Môžete si pridať pár kvapiek eukalyptového či mätového oleja. Prehoďte si uterák cez hlavu a majte hlavu nad hrncom, prikryte hrniec tak aby para neutekala. Pomaly vdychujte a vydychujte na niekoľko minút, zopakujte 2 až 4-krát do dňa.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

Tiez sa Vam moze pacit