Ako sa zbaviť svalových kŕčov, odstrániť ich príčiny a ako sa účinne ochrániť? V niekoľkých bodoch Vám pomôžeme sa zbaviť bolestí natrvalo.

Prírodné domáce prostriedky na liečbu svalových kŕčov

  1. Mali by ste konzumovať množstvo tekutín bohatých na elektrolyty. To môže vyvážiť minerály vo vašom tele. Tiež by ste sa mali vyhýbať nápojom, ktoré obsahujú vysoké hladiny cukru, pretože to môže len zhoršiť, keď sa objaví.
  2. Zahrňte multivitamíny do každodennej výživy. Zriedkavo dostáva osoba všetky minerálne živiny potrebné na jeden deň, takže príjem multivitamínov je vysoko odporúčaný pre každého. Vzhľadom na skutočnosť, že kŕče sú zvyčajne spôsobené nedostatkami vitamínov a minerálov, môžeme zistiť, aké dôležité pre naše telo je, aby extra multivitamíny a minerály, najmä horčík a zinok.
  3. Stretnutie a masáž postihnutých svalov môže byť veľmi užitočné pri zmiernení bolesti, kým kŕče nezmiznú.
  4. Iným riešením môže byť stlačený ľad na kŕčové svalstvo. To môže uvoľniť postihnutý sval a zmierniť zápal.

Ako zabrániť svalovým kŕčom?

  1. Po prvé, mali by ste zlepšiť svoj fyzický stav, a tak zaviesť pravidelné cvičenia vo svojej každodennej rutine.
  2. Zahrejte svoje svaly skôr, ako budete robiť akúkoľvek fyzickú aktivitu, či ide o chôdzu, beh alebo niektoré ťažké cvičenia.
  3. Pite veľa vody, aby ste dostali dostatok hydratácie celého tela.
  4. Jesť veľa ovocia a zeleniny. To by pomohlo udržať vyváženú stravu.
  5. Mali by ste vždy nosiť pohodlnú obuv, najmä ak ste trénujú dlhé prechádzky alebo iné aktivity, ktoré vyžadujú veľa pohybov nôh.

Svalové kožné príčiny

Vo všeobecnosti sú svalové kŕče neškodné, aj keď môžu byť veľmi bolestivé a nepríjemné. Bohužiaľ, stále neexistuje žiadne biologické vysvetlenie svalových kŕčov. Niekedy súvisia s niektorými zdravotnými problémami. Keď máte zlé zásobovanie krvou do tepien, môže to spôsobiť zúženie a môže zvýšiť riziko vzniku svalových kŕčov. Kompresie nervov môžu tiež spôsobiť svalové kŕče. Minerálne nedostatky, ako je vápnik, horčík a draslík, môžu byť príčinou svalových kŕčov.

Tiez sa Vam moze pacit