Ako si vyrobiť v pohodlí domova netoxické dlho trvajúce organické dezodoranty? Nemusíte utekať do obchodu a budú voňať tak, ako len budete chcieť.

Nižšie nájdete náš obľúbený dezodorantový recept. Je to neuveriteľné ! Snažili sme sa to a vždy to fungovalo úžasne, nezáleží na tom, aké horúce je vonku, budete chránení. Je to tiež skvelá alternatíva pre dievčatá, ktoré práve dosiahli vek, keď potrebujú deodorant. Je to veľmi jednoduché na prípravu a použitie, a ak chcete, môžete dokonca pridať éterické oleje do nej pre „pekný zápach“.

Recept na dezodorant

Zloženie:

  • ¼ šálky práškového arómu alebo kukuričného škrobu (uprednostňuje sa šípka aróma)
  • 6 – 8 lyžíc kokosového oleja (pevný stav)
  • ¼ šálky sódy na pečenie

Inštrukcie:

Spojte časti práškového krídla a sódy na pečenie v rovnakom pomere.

Pomaly pridajte kokosový olej, zatiaľ čo ho miešajte ručným miešačom alebo lyžicou, až kým nezachová pevnú, ale pružnú textúru. Mala by byť pevná, ale môže sa aplikovať ľahko, s rovnakou textúrou ako komerčný dezodorant. Ak je príliš mokrá, pridajte viac kukuričného škrobu / prášku kukuričného škrobu na zahustenie.

Môžete ho umiestniť do malého kontajnera s vekom a naniesť ho prstami s každým použitím alebo ho nahrať do starého dávkovača na dezodoranty. Robí asi 1 šálku. Tento recept by mal trvať asi 3 mesiace s pravidelným denným užívaním pre dvoch ľudí.

Tiez sa Vam moze pacit