Akých 10 vecí sa stane s vaším telom keby prestanete intímne žiť?? Je to až neuveriteľné, ako naše telo bude reagovať.

10 vecí, ktoré s telom spraví nedostatok intímneho života

Dôsledky takejto abstinencie sa pohybujú od zmeny psychiky, cez zníženú koncentráciu až po zvýšené riziko vzniku niektorých ochorení. V dnešnom článku uvádzame desať takých zmien, ktorými telo v uvedených prípadoch prechádza.

1. Zvýšená chorľavosť

Podľa známeho doktora Cory B. Hickmana sa pri nedostatku intímneho života oslabuje náš imunitný systém. Preto, ak sa chcete vyhýbať chrípkam a prechladnutiam, potom by ste sa mali snažiť mať s vaším partnerom viac intímnych chvíľok.

2. Zvýšená úroveň stresu

Podľa doktora Hickmana sa môžete stať viac úzkostlivým, pretože vám chýbajú v krvi viaceré hormóny šťastia. Potvrdzujú to aj nedávne štúdie, ktoré uvádzajú, že nedostatok partnerskej intimity má za následok ťažšie zvládanie stresu.

3. Zhoršovanie funkčnosti reprodukčných orgánov u mužov

Ďalším zdravotným rizikom u mužov je šanca vzniku erektilnej disfunkcie. Preto by muži mali na to pamätať. Zrejme tu platí známy Darwinov zákon o tom, že orgány, ktoré sa nepoužívajú, časom strácajú svoju funkčnosť.

4. Zmena vašich snov

Tento vplyv ste zrejme nečakali, no aj vaše sny sa môžu pri absencii intimity zmeniť. Často sa stáva, že ak chýba intimita v reálnom svete, prenáša sa potom do sveta snov a môžu sa tak u vás vyskytnúť takzvané „mokré sny“. Hoci sa to skutočnosti nevyrovná, aj takéto zážitky sú milým spestrením.

5. Stratíte chuť na intímny život

Podľa Dr. Hickmana časom budete mať stále menej a menej chuti po intimite. Vaše libido oslabne, stratí sa, prípadne bude iné ako za normálnych okolností. Je v podstate normálne, že sa budete v tomto smere cítiť „nenormálne“.

6. Vzdialite sa svojmu partnerovi

Toto je veľmi dôležité si zapamätať – ak ste vo vzťahu, môžete sa v ňom začať cítiť neistí. Potom sa naruší väzba na vášho partnera a iní ľudia začnú byť pre vás príťažlivejší. Dávajte si preto pozor, aby to nedospelo až k nevere či rozpadu vzťahu!

7. Môže trpieť vaše sebavedomie

Ďalším samozrejmým následkom bude zníženie vášho sebavedomia. Môžete sa začať cítiť menej príťažlivými či dokonca smutnými. Podľa expertov má intimita silné antidepresívne účinky.

8. Muži riskujú rakovinu prostaty

Muži budú teraz zrejme dosť zaskočení, keď sa dozvedia, že s nedostatkom intímneho života sa spája výrazne zvýšené riziko vzniku a rozvoja rakoviny prostaty. Týka sa to hlavne prípadov dlhodobej abstinencie.

9. Steny pošvy zoslabnú

Podľa expertov, u žien abstinencia intimity zasa spôsobuje to, že postupne slabnú steny v pošve. Ženy by preto mali byť opatrnejšie, ak intímne neskôr znova začnú žiť, aby predišli možným úrazom a bolestiam.

10. Znižuje sa riziko pohlavných ochorení

No a na záver uvedieme aspoň jeden pozitívny dôsledok. Obmedzenie intimity bude mať samozrejme za následok aj znížené riziko prenosu pohlavných ochorení. Žiada sa tu však dodať jednu vec.

A to, že oveľa lepším spôsobom na predchádzanie takýchto ochorení, je predsa len intímny život praktizovať, no mať ho radšej s jedným stálym partnerom než ich často striedať.

Tiez sa Vam moze pacit