Aloe vera a jeho účinky na tvári.

Aloe vera je v súčasnosti najviac používanou zložkou v kozmetických prípravkoch kvôli veľkému množstvu jej medicínskych účinkov. Na využitie všetkých jej liečivých vlastností na pokožku či iné telesné orgány vôbec nemusíte minúť veľa peňazí kupovaním rôznych predražených výrobkov.

1. Odtrhnite list z Aloe

Pomocou noža alebo nožníc odrežte z rastlinky Aloe vera jeden list. Nemusíte celý, stačí len toľko, koľko budete potrebovať.

2. Dobre list umyte

Vezmite list a zatiaľ ho nešúpte, len dobre umyte a očistite.

3. Zjemnite dužinu

Jemne list prstami postláčajte, aby ste zmäkčili jeho dužinu.

4. Prekrojte list na polovice

Prekrojte list na polovice. Ľahšie sa tak dostanete k jeho dužine vo vnútri.

5. Lyžicou vyškrabte dužinu

Pomocou čajovej alebo polievkovej lyžice vyškrabte z listov všetku dužinu a preneste ju do misky. Väčšie kúsky dužiny môžete lyžicou popučiť a oddeliť na menšie, aby z toho vznikol ľahko roztierateľný gél.

6. Naneste si dužinu na tvár

Pohodlne si ľahnite do vodorovnej polohy a pomocou prstov si dužinu z Aloe naneste na tvár. Môžete použiť zvyšok listu na jemné masírovanie. Dužinu nechajte pôsobiť 20 minút.

7. Opláchnite

Po 20 minútach si gél z Aloe ošúpte a tvár umyte s čistou vodou. Potom si už na tvár nedávajte žiadne chemické produkty ako sú mydlá či pleťové krémy. To by mohlo znížiť účinok Aloe.

8. Zdravá a krásna pleť

S čistým uterákom si pokožku vysušte od vody.

A to je všetko! Opakujte tento postup 7 dní a po tomto čase svoju pleť možno ani nespoznáte. Bude jemná, revitalizovaná a hlavne dokonale zdravá.

Aleo vera nie je overené len v oblasti tváre. Nádherne zaberá a mení pokožku na celom tele. Je dobré mať ju doma zasadenú v kvetináči pre príprad napríklad popálení, na zahojenie jazvy, drobnejších rán, na opuch očí. Veľa ľudí si ju pestuje. Množí sa sama veľmi rýchlo, nepotrebuje žiadnu extra starostlivosť. Len raz za týždeň poliať.

Tiez sa Vam moze pacit