Ananásová diéta: Straťte päť kíl za tri dni

 

Ananás obsahuje enzýmy, ktoré majú priaznivý vplyv na činnosť žalúdka a čriev a tiež aktívne bojujú s nahromadeným tukom. Toto tropické ovocie má nízky obsah kalórií ale vysoký obsah draslíka, vďaka ktorému je z tela odvádzaná aj prebytočná tekutina. Môžete ho pestovať aj doma.

Ananásová diéta trvá väčšinou 2 až 3 dni, počas ktorých jete výhradne len ananás. Potrebujete samozrejme čerstvý ananás a tiež nesladenú ananásovú šťavu. Ananás si rozrežete na kolieska a tie si rozdelíte na štyri porcie – raňajky, desiata, obed a večera a počas celého dňa pijete asi liter ananásovej šťavy. Počas týchto dvoch dní môžete schudnúť aj 2 kg a to bez toho aby ste sa obávali o Vaše zdravie.

 

Táto krátka diéta sa môže opakovať s krátkymi prestávkami. Môžete však skúsiť aj dvojtýždňovú ananásovú diétu, ktorá je obohatená o bielkoviny. Počas tejto diéty môžete do jedálnička zaradiť aj mäso, šampiňóny, ovocie a zeleninu. Denná dávka by mala pozostávať asi zo 600 g ananásu, 250 g mäsa alebo húb, zeleniny alebo ovocia. Mäso by malo byť chudé, je dobré preto odstrániť prebytočný tuk a počas diéty obmedziť aj prísun sacharidov. Počas týchto dvoch týždňov môžete zhodiť aj 3 až 5 kg.

Tretia ananásová diéta trvá 5 dní, počas ktorých by ste mali piť minimálne 2 litre vody, bylinkových alebo ovocných čajov denne a stravovať by ste sa mali 4 – krát za deň. Na raňajky si môžete pripraviť napríklad 100g ananásu s 100g nízkotučného jogurtu a ovsenými vločkami, prípadne vajcia s razeným krajcom chleba, maslo, losos a 50g ananásu.

 

 

Na obed Vás zasýtia zemiaky so syrom a 100g ananásu prípadne krevetový šalát so 100g ananásu. Ľahká večera zase pozostáva zo 100g ryže a 100g ananásu alebo 100g kuracieho šalátu s ananásom. Veľkou výhodou tejto diéty je odstránenie toxických látok z čriev a obličiek a samozrejme takmer žiadny pocit hladu.

Diéta je však nevhodnou pre ľudí s ochorením zažívacieho traktu, napr. Vredy na žalúdku. Treba dávať pozor aj na možnosť alergie na ananás. V prípade, že ste zdravý, sa táto diéta odporúča len v obmedzenej miere a nie dlhodobo, pretože dlhodobé vystavenie organizmu kyseline Vám môže spôsobiť zdravotné problémy.

Nevýhodou je, že po návrate k bežnej strave sa môžu stratené kilogramy vrátiť. Táto diéta je predovšetkým otázkou krátkeho obdobia, preto je dobré do budúcnosti upraviť jedálniček tak aby Vám vysnívaná postava zostala nastálo .

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

Tiez sa Vam moze pacit