Aspartám – strata zraku, rakovina a ďalšie choroby ktoré spôsobuje

Je to jeden z najpopulárnejších umelých sladidiel dostupných na trhu. Je používaný ako nízko kalorická náhrada vo viac ako šesť tisíc sprocesovaných produktov na svete, najmä v diétnych nápojoch či nápojoch a jedlách bez cukru.

Je to jeden z najpopulárnejších umelých sladidiel dostupných na trhu. Je používaný ako nízko kalorická náhrada vo viac ako šesť tisíc sprocesovaných produktov na svete, najmä v diétnych nápojoch či nápojoch a jedlách bez cukru.

Hoci je to stále najpoužívanejšie umelé sladidlo, v posledných rokoch sa okolo neho nafúkla akási bublina kontroverzií. Kontroverzie ktoré sú podložené dôkazmi o jeho škodlivosti. 

Viac a viac štúdií prisudzujú aspartámu rôzne vážne zdravotné účinky. Stále viac ľudí si uvedomuje to aký jed aspartám v skutočnosti je a snažia sa mu vyhnúť za každú cenu. To je dôvod prečo Pepsi nedávno vysadilo túto ingredienciu zo svojej diétnej sódy.

Skrytý jed

 

Od osemdesiatych rokov – doba kedy sa aspartám začal používať – sa začali objavovať zdravotné problémy u ľudí ktoré oznamovali svojím lekárom. The Nutritional Source magazín napísal, že aspartám je jeden z najštudovanejších chemikálií v ľudskom jedle, s viac ako 200 štúdiami ktoré boli na ňom vykonané.

Počas rokov odkedy si aspartám našiel svoje miesto v našich jedlách, viac než deväťdesiat vedľajších účinkov boli prisúdené práve pravidelnému konzumovaniu aspartámu. 

Tieto vedľajšie účinky sú: strata zraku, záchvaty, mozgové tumory, rakovina a mierne vyrážky. Ba čo viac, dokáže napodobňovať symptómy chorôb ako je fibromyalgia, skleróza multiplex, lupus, ADD, cukrovka, Alzheimerova choroba, chronická únava a depresie.

Aspartám môže spôsobiť oslepnutie

Všetci sme počuli o tom ako alkohol vás môže oslepiť, či zabiť, po tom ako vypijete metanol. Aspartám, po tom ako sa dostane do tela, rozloží sa na tri látky, a jedna z nich je

metanol ktorý tvorí desať percent všetkých rozložených látok. Naše telo ho rozloží na formaldehyd a kyselinu mravčiu. Tieto látky sa nahromadia v sietnici nášho oka a zničia optický nerv, čo vedie k strate zraku.

Poškodzuje mozog

Nadmerné množstvá fenylalanínu blokujú prísun dôležitých aminokyselín do mozgu, čo spôsobuje zníženi hladiny dopamínu a serotonínu – hormóny šťastia. Nielenže vás vyvedie z nálady, ale taktiež poškodzuje mozog samotný. Kyselina asparágová ktorá je obsiahnutá v aspartáme je aminokyselina ktorá dokáže spôsobiť prestimuláciu a následnú smrť mozgových buniek. Vydáva príliš veľké množstvo kalcia do buniek a spúšťa nadmerné množstvo voľných radikálov ktoré môžu poškodiť a zabiť neuróny.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

Tiez sa Vam moze pacit