Baobab je exotický skvelý strom, ktorý má aj množstvo pozitívnych účinkov na naše zdravie.

Áno, baobab je exotický strom, ale vedeli ste o ňom, že má aj množstvo pozitívnych účinkov na naše zdravie? Prečo je práve tento strom taký úžasný, čo obsahuje, aké pozitívne účinky má na naše zdravie a ako sa dá použiť?

O baobabe:

Baobab je tropický strom, ktorý sa nachádza predovšetkým na Madagaskare a v menšom v Austrálii. Tento strom sa dožíva 500 – 1 000 rokov, to je ale dlhý život! Baobabu sa zvykne hovoriť aj „strom života“, pretože jeho plody obsahujú vysokú dávku vitamínu C a vápnika. Exotické ovocie baobabu má hrubú zelenú „kožu“, ktorá chráni plod pred horúčavami a plod je podobný našej dule. Strom baobabu má hrubú „pokožku“, ktorá pod sebou ukrýva vrstvu, ktorá má fotosyntetické funkcie. Strom baobabu máva „fľaškovitý“ tvar kmeňa, pretože v sebe zadržiava vodu. V rovníkových oblastiach sú totiž dlhé, suché a horúce dni. Zdroj vody využívajú aj domáci obyvatelia.

Čo obsahuje baobab?

Prášok z baobabu obsahuje nasledovné látky, dobré nie? Vitamín C, B1 a B6 vlákninu, bielkoviny, vápnik, železo, draslík, meď, fosfor, horčík a zinok. 100 g prášku z baobabu obsahuje 110 mg vitamínu C a 305 mg vápnika 100 g ovocia baobabu (plodu)  obsahuje 420 mg vitamínu C a 270 mg vápnika

Účinky na zdravie baoobabu

 • Silná podpora imunitného systému, ochrana a regenerácia buniek
 • Prevencia pred vznikom rakoviny a civilizačných ochorení
 • Detoxikácia organizmu a ochrana pred voľnými radikálmi
 • Podporuje kvalitu a regeneráciu pokožky, eliminuje drobné vrásky
 • Jemný omladzujúci efekt
 • Podpora trávenia, metabolizmu a pravidelnej stolice
 • Zabezpečuje zdravé a silné kosti, kĺby a chrupavky
 • Prevencia vzniku Oteoporózy
 • Podporuje dobrú kvalitu nechtov, vlasov a pokožky
 • Normalizuje hladinu cukru v krvi a krvný tlak
 • Prevencia vzniku kardiovaskulárnych ochorení

Baobab a jeho formy použitia:

Z baobabových plodov (exotického ovocia) sa najčastejšie získava prášok, ktorý sa predáva, ako výživový doplnok a má množstvo liečivých účinkov. Doplnok zvykne bývať aj v tabletovej forme. Domáci používajú z baobabu aj jeho kmeň , mladé výhonky ako zeleninu, listy a taktiež aj šťavu, ktorá vyteká, keď sa strom poškodí. My si vieme zakúpiť z baobabu spomínaný prášok, tablety, baobabové mlieko (rastlinné), olej z baobabu, kozmetiku, tabak alebo textíliu, ktorá obsahuje baobabové vlákna.

Baobabový prášok

Prášok z baobabu sa získava z dužiny plodu, ktorá sa usuší a potom zomelie. Tento prášok má pozítvne účinky na organizmus a preto ak chcete niečo vo svojom tele zlepšiť, zakúpte si ho v nejakej predajni s výživovými doplnkami. Dajte pozor, nech je produkt v BIO kvalite s ekologicky nezaťaženého poľnohopodárstva.

Tiez sa Vam moze pacit