Bolestivé obličkové kamene sú problémom viacerých ľudí. Ak trápia aj Vás, máme pre Vás recept, ako sa ich účinne zbavíte.

Hlavnou funkciou obličiek je odstraňovanie odpadových látok a nadmernej tekutiny z tela. Tie sa z tela dostávajú von prostredníctvom moči. Každý deň obe obličky prefiltrujú približne 120 až 140 litrov krvi a vyprodukujú 1 až 2 litre moču. Ten sa skladá z vody a ďalších látok. Obličky tiež pomáhajú regulovať a stabilizovať elektrolyty. Niektoré z nich, ako napríklad sodík, fosfor či draslík pomáhajú regulovať krvný tlak. Podieľajú sa tiež na tvorbe hormónov, ktoré posilňujú naše kosti a vytvárajú nové červené krvinky. Obličkové kamene predstavujú akumuláciu vápnika v obličkách, ktorá potom vytvára tuhé objekty, teda takzvané kamene. Najhoršou vecou na nich je to, že často sú extrémne bolestivé.

 

Ingrediencie:

  • za hrsť vňate petržlenu
  • za hrsť listov koriandra
  • 1 liter čistej pitnej vody

Príprava:

  1. Dobre umyte petržlenovú vňať aj listy koriandra.
  2. Listy s vňaťou potom nožom pokrájajte na drobné kúsky a vložte ich do hrnca.
  3. Zalejte ich vodou, priveďte do varu a povarte 10 minút.
  4. Po dovarení nechajte čaj vychladnúť až na izbovú teplotu.
  5. Na koniec tekutinu sceďte, prelejte ju do sklenenej nádoby držte ju v chladničke.

Užívanie:

Každý deň by ste mali užiť 1 až 2 poháre tohto čaju. Pre udržiavanie správnej funkcie obličiek je nevyhnutné piť počas dňa dostatok tekutín. Budete častejšie chodiť na malú potrebu a časom by sa s močom mali uvoľniť aj obličkové kamienky.

Tiez sa Vam moze pacit