Bolí vás hlava? Táto masáž ju za 5 minút spoľahlivo zaženie

Začal vám náročný pracovný týždeň a od rána vám duní v hlave? Ak vás často trápia bolesti hlavy a žiadne tabletky nezaberajú, vyskúšajte jednoduchú masáž, ktorá vám môže pomôcť od bolesti počas niekoľkých minút.

Je jednoduchá, nezaberie príliš času a nemusíte do seba zbytočne dávkovať tabletky. Tradičná čínska masáž, ktorej kúzlo spočíva v stláčaní určitých bodov na ľudskom tele, je obľúbená po celom svete.

Akupresúra má slúžiť hlavne ako prevencia pred chorobami, nad jej liečivými účinkami sa stále vedú horúce diskusie. Aby liečba fungovala, mala by sa celá procedúra (aspoň spočiatku) opakovať niekoľkokrát denne, potom je možné frekvenciu znižovať.

Výhoda akupresúry je tá, že nie je bolestivá. Človek nepotrebuje žiadne ihly, ale vystačí si len so svojimi prstami. Údajne tak dochádza aj k detoxikácii tela. Hoci má mnoho výhod, lekári neodporúčajú nahradiť touto metódou užívanie liekov. Zároveň ale uznávajú, že táto metóda môže urýchliť liečbu.

Ako sa zbaviť bolesti hlavy:

Najdôležitejšie pri masáži je byť v správnej polohe a zostať uvoľnený. Zvyčajne sa akupresúra tváre vykonáva špičkou ukazováka a prostredníka. Masírovať by ste sa mali jemne a pomaly vždy zhruba sedem sekúnd, potom uvoľniť tlak, na päť sekúnd stlačiť daný bod a opäť pokračovať. Obvykle sa robia tri opakovania. Ak všetko budete robiť, ako máte, bolesť by mala zmiznúť do piatich minút.

1. bod – Yintang

Tento bod sa nachádza medzi obočím. Jeho masírovaním sa zbavíte nielen bolesti hlavy, ale aj pocitu unavených očí.

2. bod – Zan Zhu

Tieto body sa nachádzajú pod začiatkom vnútornej časti obočia. Ich masírovaním sa zbavíte bolesti hlavy, plného nosa, tiež posilníte zrak. Týmto bodom sa venujte zhruba minútu.

3. bod – Yingxiang

Tieto body sa nachádzajú nad kútikmi úst. Aby ste ich našli ľahko, nahmatajte si koniec lícnych kostí. Ich masážou sa zbavíte bolesti hlavy, zubov a pomáha tiež proti stresu, uvádza portál Brightside.

4. bod – Tian Zhu

Tieto body sa nachádzajú vzdau na krku. Masírovaním sa zbavíte bolesti očí, uší a migrény.

5. bod – Shuai Gu

Asi dva až tri centimetre nad každým uchom nájdete medzi vlasmi ďalšie body. Keď ich budete masírovať, zbavíte sa bolesti a pocitu unavených očí.

 

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

Tiez sa Vam moze pacit