Buďte opatrní, ak máte krvnú skupinu „0“. Toto vám môže zachrániť život

Základom teórie stravovania podľa krvných skupín je tvrdenie, že rôzne krvné skupiny majú na svedomí odlišný metabolizmus spracovania potravy.

Napríklad ľudia s krvnou skupinou 0 majú predpoklady lepšie stráviť živočíšne bielkoviny v porovnaní s jedincami s krvnou skupinou A, ktorí sa označujú ako prirodzení vegetariáni, a ktorí živočíšne bielkoviny trávia veľmi ťažko.

Ľudia s krvnou skupinou 0 sú pomerne vzácni, pretože môžu darovať krv pre jednotlivca s akoukoľvek krvnou skupinou (erytrocyty s krvnou skupinou 0 nemajú žiadne komponenty, ktoré môžu interferovať s inými typmi).

Prijať krv môžu iba od osôb s rovnakým typom

Tento druh krvnej skupiny robí jej „majiteľa“ úplne špecifickým a odlišným od ostatných. No ako všetko, aj toto má svoju nevýhody. Títo ľudia sú náchylnejší na infekcie. Je samozrejmé, že majú určité charakteristické rysy, ktoré ich robia výnimočnými.

Vzhľadom k tomu, že títo jedinci dostali od prírody to najlepšie, sú narodení ako vodcovia, ktorí sú schopní viesť profesionálne akcie. Sú vitálni a tiež veľmi presvedčiví. Ľudia tejto krvnej skupiny sú tiež veľmi schopní a úspešní.

Faktom je, že sú náchylnejší na špecifické ochorenia. Napríklad vredy, hypotyreóza a často trpia nedostatkom jódu. Tieto dysfunkcie môžu spôsobiť nežiaduce zdravotné problémy ako je obezita a zadržiavanie vody.

V Japonsku je každý krvný typ spojený so špecifickým druhom identity. Na pracovných pohovoroch sú potenciálni zamestnanci takmer vždy žiadaní o udanie ich krvnej skupiny. Jedinci s krvnou skupinou 0 sú považovaní za schopné vedenie, za pracovitých, opatrných a úspešných.

A čo študenti?

Študenti s krvnou skupinou 0 sú najlepšími vodcami v skupine. V dávnych dobách mali najúspešnejší lovci krvný typ 0 a tak mali väčšie šance na prežitie, pretože ich schopnosť vyhodnotiť podmienky pre život bola najlepšia vyvinutá.

Hyperaktívni a nerozvážni

Úzkosť z nich robí zúrivých a tak sa stáva, že sú hyperaktívni a indiskrétni. Nezdravá strava a nedostatočná fyzická aktivita podporuje poruchy, ktoré ľudí s takou krvnou skupinou trápia. Príkladom je inzulínová rezistencia, zlá funkcia štítnej žľazy a obezita.

Tiež ich trápi problém s veľkou tvorbou žalúdočných kyselín. To je dôvod, prečo sú viac náchylní k vytváraniu vredov a vzniku žalúdočných ťažkostí.

Ľudia s krvnou skupinou 0 by sa mali vyvarovať kofeínu a alkoholu. Kofeín môže byť obzvlášť deštruktívni, pretože zvyšuje hladinu adrenalínu. Títo jedinci trpia abnormálne vysokou tvorbou adrenalínu.

Odporúča sa, aby cvičili 3 až 4 krát týždenne.

Pravidlá stravovania pre krvnú skupinu 0:

Nulka je najstaršou krvnou skupinou. Ľudia s touto krvnou skupinou boli pôvodne silní lovci so silným tráviacim systémom. Môžu darovať krv všetkým ostatným skupinám, ale sami môžu prijať len 0.

 • Prospieva im intenzívne fyzické cvičenie a živočíšne bielkoviny v rozumnom množstve.
 • Nevhodné sú pre nich: pšenica, kukurica, fazuľa, šošovica, husacie mäso, bravčové mäso a slanina.
 • Vhodné potraviny sú: väčšina morských živočíchov, morské riasy, pečeň, červené a kuracie mäso, špenát a brokolica.
 • Z morských produktov by nemali konzumovať: sumcovité ryby, marinované slede, kaviár, údeného lososa a chobotnice.
 • Mliečne výrobky im neprospievajú.
 • K neutrálnym potravinám patrí: maslo, sójové mlieko, sójový syr a kozí syr.
 • Veľmi prospešné sú pre nich vlašské orechy a tekvicové semienka, ale nemali by konzumovať para orechy, kešu, arašidy, pistácie a mak.
 • Zo zeleniny by nemali bielu, červenú ani čínsku kapustu, ružičkový kel, zemiaky, avokádo, olivy, karfiol, baklažán a huby.
 • Z ovocia by si mali odpustiť kokosové orechy, ostružiny, melóny, mandarínky, pomaranče a jahody.
 • Nemali by ešte kečup, nakladanú zeleninu a rôzne marinády.
 • Z byliniek sú prospešné: chmeľ, šípky, mäta pieporná, púpava a petržlen.
 • Z nápojov majú zakázané: kávu, destiláty, čierny čaj, malinovky, colu.
 • Prospešné sú pre nich minerálne vody a neutrálne pôsobia zelený čaj, biele i červené víno.
 • Telu by mali dodávať hlavne vitamíny skupiny B, vitamín K a jód s vápnikom.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

Tiez sa Vam moze pacit