Cesnak a jeho liečebné účinky na srdce, cievy, astmu a tlak!

Cesnak sa štipľavou príchuťou, ktorá prebudí chuť k jedlu, posilní a aktivuje výbežky v črevách, je výborným antiparazitikom. Je jedným z antických liečivých prostriedkov…

 

Používali ho v starom Egypte, Južnej Amerike, ba dokonca aj v dobách antického Ríma ho odporučil Hippokrates na liečbu infekcií, poranení, malomocenstva či rakoviny.

V stredoveku bol cesnak liekom chudobných roľníkov, ktorí ho konzumovali vo veľkom množstve ako terapiu a na odvrátenie všetkého zla. V prípade krvácania, vredov a v tehotenstve sa neodporúča vo veľkých dávkach.

Štúdium robené na Berlínskej univerzite dokazuje, že cesnak má schopnosť vyčistiť steny ciev a tepien 2,5 krát viac ako HDL (dobrý cholesterol).

OBSAHUJE: voda 61%, sacharidy 30,5%, bielkoviny 6,5%, tuky 0,3%, popol 1,2%, horčík, sodík, draslík, vápnik, fosfor, dusičnany, síra, železo, jód, meď, mangán, zinok, bróm, arzén, kremík, ďalej vitamíny B1, B6, B12, C, D, H, hlavne antibiotikum.

Cesnak čistí krv, je antiseptický, antiparazitický, protirakovinotvorný, protinikotinový, hypoglykemický, antireumatický, pôsobí proti hlistam, proti vredom v tráviacom trakte, pôsobí ako balzam, redukuje triglyceridy a cholesterol, odstraňuje únavu, je použiteľný aj pri bolestiach, artritických ochoreniach, normalizuje srdcový tep a zároveň zväčšuje aj rozsah samotného tepu srdca.

Účinný je aj pri astme, čiernom kašli, tuberkulóze, chrípke, prechladnutí, infekčných ochoreniach, vyrovnáva krvný tlak, rozpúšťa tuk a anorganický vápnik usadený v cievach.

Pri kombinácii s dreveným uhlím je účinný proti črevným kŕčom.

V malých dávkach je dobre znášaný a používa sa ako príchuť v južanských jedlách. Cesnak a sardela roztlačené v krémovej forme a podávané s chlebom a jablčným vínom, sú dobrým afrodiziakom.

Tí, ktorí jedia veľa cesnaku, nie sú ľahko napadnutí komármi. Na jeho insekticídny účinok poukazuje niekoľko autorov.

Aby sme zabránili typickému cesnakovému zápachu z úst, na trhu existujú prípravky vo forme šťavy, hydroalkolického výťažku (extraktu), tabliet či kapsúl.

Na odstránenie typického zápachu z úst po konzumácii surového cesnaku (čo je najlepšia forma cesnaku) môžeme piť šťavu z lístkov, kvetov či plodov hlohu obyčajného, ktorý tiež pomáha upravovať srdcový tep, alebo žuť listy mäty či petržlenovej vňate.

Ako šťava či extrakt – 15 kvapiek 2 až 3-krát do dňa, cesnak vo forme bobuliek či tabletiek (kúpite tu) – od 2 až do 12 tabletiek alebo bobuliek alebo 2 až 4 strúčiky cesnaku denne je jedným z antických liekov proti zápalom-všeobecne, črevným zápalom (výbežkov aj črevnej steny), chronickým zápalom, parazitom, hubám, článkonožcom (červy a pásomnice), preventívne pôsobí aj proti ateroskleróze.

Čo teda robí cesnak takým malým zázrakom?

Štúdia zo 400 lekárskych stredísk v Európe na vzorke viac ako 2000 pacientov preukázala, že cesnak za svoju všestrannú účinnosť vďačí látke lacidipín.

Táto molekula napríklad spomaľuje progres arteriosklerózy oveľa lepšie ako chemické lieky, ktoré sú používané pri tejto chorobe. Okrem toho pôsobí cesnak aj ako balzam na pľúcne orgány a účinne pomáha pri regulácii cukru v krvi.

Cesnak predchádza vzniku artériosklerózy, katarových zápalov, črevných zápalov či črevnej hnačky, pôsobí aktívne pri odstraňovaní ťažkých kovov z tela, posilňuje imunitný systém, znižuje riziko srdcových chorôb. Keďže detoxikuje črevnú sliznicu vzájomne podporuje aj metabolizmus tukov.

Samozrejme s črevom, ktoré pracuje, ako má, aj krv bude čistejšia a tým pádom aj takto prenášané zložky krvi zaručia výkonnejšiu imunitu, a teda lepšie zdravie. Je predsa známe, že v tráviacom trakte začína celá imunita.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

Tiez sa Vam moze pacit