Čo Aloe Vera spôsobuje vo vašom tele? Prečo ho egypťania nazvali rastlinou nesmrteľnosti? Všetko sa dozviete v článku.

Aloe Vera

Sa bežne považuje za roztomilú a ľahko sa starajúcu o rastlinu, ktorá okamžite rozjasní akýkoľvek domov. A zatiaľ čo sukulentný sa stala populárnejšou v amerických domoch, mnohí si neuvedomujú, že ich dekoratívne rastliny skutočne obsahujú úžasné liečebné vlastnosti. V skutočnosti sa rastlina, tiež známa ako Aloe Barbadensis, používa tisícky rokov po celom svete.

Bolo hlásené, že má takmer posvätné miesto v starobylej egyptskej, gréckej a rímskej spoločnosti. Má tiež dlhú históriu lekárskeho využitia v Južnej Afrike, Latinskej Amerike a Karibiku

Zdravotnícke centrum Univerzity v Marylanskej republike tiež uvádza, že v 18. a 19. storočí bol v Spojených štátoch populárne liečený Aloe. Dnes je jednou z najbežnejšie používaných liečivých bylín v krajine (1).

Výhody Aloe

Požívanie Aloe Vera zostáva populárnym domácim liekom na ústnu, osteoartrózu, ulceróznu kolitídu, horúčku, astmu a jednoducho sa používa ako všeobecný tonik. Je dokonca považovaný za prírodný kozmetický produkt.

Gél sa tiež často aplikuje na pokožku na liečenie spálenin, popálenín, poranení, infekcií a iných rán. Pôsobí ako analgetikum a bojuje proti zápalu a svrbeniu.

To je vďaka dvom silným imunopotenciám: lykoproteínom a polysacharidom. Glykoproteíny pracujú na blokovaní bolesti a znižovaní zápalu, zatiaľ čo polysacharidy podporujú opravu pokožky a udržiavajú ju navlhčenú.

V skutočnosti niektoré štúdie zistili, že liečba aloe spája lepšie ako konvenčné lieky, pokiaľ ide o skrátenie doby hojenia a bolesti.

Rastlina je známa aj na liečbu zápchy, genitálneho herpesu, psoriázy, seboroickej dermatitídy, rakoviny, rany v oblasti rakoviny, infekcie horných dýchacích ciest, zubných chorôb, vysokého cholesterolu, zápalového ochorenia čriev a znižuje hladinu cukru v krvi u ľudí s diabetom 2. typu.

Ako pripraviť a používať aloe gél?

Budete potrebovať:

-Čistá doska na rezanie
-Aloe rastlina
-Čistá doska
-Čistá bavlnená utierka
-Sterilné sklenené nádoby
-Fresh citrónová šťava
-Kuchynský procesor (voliteľné)

Inštrukcie:

1. Začnite umývaním rúk, aby ste zabránili kontaminácii sterilného gélu.

2. Vyberte si hrubý a šťavnatý zrelý list zo spodnej časti rastliny. Mal by byť aspoň 4-6 palcov dlhý. Odstráňte ju čisto do závodu, aby matica poškodila iné listy.

3.Nôž svoj čistý.

4. Vypláchnite a vysušte list a nechajte ho sedieť na tanieri pod uhlom 45 ° tak, aby mohol odčerpať jeho žltú šťavu. Táto šťava je silné preháňadlo, ktoré môže u niektorých ľudí spôsobiť trávenie trávenia.

5. Po 15 minútach presuňte list na dosku a odstráňte bočné strany harfy.

6. Ďalej jemne nakrájajte list tak, aby ste odstránili zelenú vonkajšiu škrupinu a stratili čo najmenšie množstvo gélu. Opakujte to, kým sa neodstráni všetko zelené.

7.Zlepte gél na kocky a vložte gél do pohára.

8.Zprchajte svoj nôž pozdĺž zelených kúskov, aby ste získali zvyšok gélu.

9. Vytlačte trochu čerstvej citrónovej šťavy cez gél, aby pomohol trvať dlhšie. Budete potrebovať zhruba štvrtinu citróna na každú šálku gélu. Pretrepte rovnomerne.

10.Ak chcete, preneste gél do kuchynského robotníka a pulzujte vysoko, aby ste ho pretlačili na jemnejší gél.

11. Uchovávajte v uzavretej nádobe v chladničke až týždeň.

Tiez sa Vam moze pacit