Dlho ma trápili škaredé zažltnuté zuby, začala som poúživať tieto triky a moje zuby sú teraz žiarivo biele

Woman Teeth before and after dental treatment. Teeth Whitening. Happy smiling woman. Dental health Concept. Oral Care, teeth restoration

Asi ani jeden zubný doktor by vám neodporučil bielenie zubov. Je to “ agresivný “ proces , pri ktorom dochádza k poškodzovaniu zubnej skloviny. Abrazívne častice ju narušujú. Sú tu možnosti ako sa tomu vyhnúť.

Ponúkame vám niečo priamo z prírody. Avšak nebudete mať úsmev biely ako od zubára, no vaše zuby budú spokojnejšie a vaša peňaženka plnšia. Zúbky budú zdrave a aj trochu bledšie.

Šupka z banánu:
V týchto šupkách sa nachádzajú také látky, ktoré priepievajú k prirodzenej bielej farbe zubov. Síce to nie je bielidlo ale akýsi pomocník pri čistení zubov od nepekných zbytkov, ktoré vám menia farbu zubov aj o 2 stupne. Z banánovej šupky budeme potrebovať práve vnútro, to si aplikujte na zuby  na 5 až 7 minút. Potom si zuby umyte zubnou pastou a vypláchnite. Je len na vás koľkokrát budete tento tip opakovať.

Kokos a kurkuma:
Potrebujete čajovú lyžičku kokosového oleja a kurkumy,ďalej pridajte 2-3 kvapky mätového oleja. Vymiešajte do pasty , a potom už len zuby umývajte jedenkrát do dňa. Pravidelnosť je základ. Vaš dych bude svieži a belší.

Kokosový olej:
Patrí medzi zdravé bielidlá. Stuhnutý olej dajte na zuby a nechajte tam po dobu až 20 minút, následne zuby umyte zubnou pastou. Môžete opakovať 2-3krát do týždňa.

Aloe vera:
Vyskúšajte gél z tejto liečivej rastlinky. Pokiaľ máte doma túto rastlinku, tak môžete použiť dužinu práve z nej. Čo sa týka gélu ten si pekne vmasírujte zubnov kefkou a neskôr ústa vypláchnite. Toto môžete opakovať vždy ako si zuby umyjete

Listy z bazalky:
Prichystajte si mixér, vložte do neho listy a rozmisujte na kašičku. pri bazalke nemusíte používať bežnú zubnú pastu, táto vám ju nahradi. Vaše zuby budú oveľa belšie.

Ústna voda z citrónu:
S citrónmi treba postupovať veľmi opatrne aj napriek tomu. že je to prírodné bielidlo, nikdy ho nepožívajte v čitom koncentráte. Budete potrebovať 3 lyžice šťavy z citrónu, štipka morskej soli, tá sa musí úplne rozpustiť v šťave z citrónov. Pomiešame a dáme na zuby, potom vezmite kefku a prejdite ňou po zuboch, potom vypláchnite. Môžete to opakovať 2-3krát do týždňa.

Pasta z jahôd:
Takúto pastu si viete vyrobiť doma. Potrebuejte čerstvé jahody, ktoré podrvíte v miske na kašičku. Následne pridajte morskú soľ. je potrebné počkať, aby sa ingrediencie rozpustili. Pasta nesmie obsahovať žiadne kryštáliky, tak sa vyhnete poškrabaniu skloviny. Túto pastu môžete používať raz do týždňa. Ústa potom vypláchnite.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

Tiez sa Vam moze pacit