Dobrý spánok je nevyhnutný pre správne fungovanie celého tela. Tento nápoj Vám zaručí rýchle zaspanie a k tomu vynikajúco chutí. Ochutnajte aj vy!

Dobrý spánok je nevyhnutný pre správne fungovanie celého tela a do významnej miery ovplyvňuje všetky naše aktivity počas nasledujúceho dňa. Preto, ak trpíte problémami so spánkom, musíte nájsť spôsoby, ako ich vyriešiť. Každý deň by ste mali mať 8 hodín neprerušovaného spánku.

Dnes vám preto prezradíme jednu fantastickú, čisto prírodnú zmes, ktorá vám pomôže vyriešiť nespavosť počas noci alebo ťažkosti so zaspávaním. Len jeden pohár tohto elixíru tesne pred spaním vám pomôže zaspať tak rýchlo, že sa ani nenazdáte.

Čo je základom uspávacieho nápoja a ako funguje??

Náš recept obsahuje len dve aktívne ingrediencie – mlieko a med.

Tieto suroviny sa vďaka svojim výnimočným vlastnostiam na riešenie problémov so spánkom používajú už celé storočia. Platí to tak pre nespavosť, ako aj ťažkosti so zaspávaním.

Možno ste už niekedy v súvislosti so spánkom počuli o jednom alebo o druhom. Ak sa však navzájom skombinujú, ich účinky sa znásobia. Vy potom získate priam dokonalý uspávací prostriedok!

A ako vlastne fungujú?

Med zabezpečuje kontrolované zvýšenie množstva vylučovaného inzulínu a tiež stimuluje tvorbu a vylučovanie aminokyseliny tryptofánu. Ten sa metabolizuje na relaxačný hormón serotonín, ktorý je následne konvertovaný na spánkový hormón melatonín.

Mlieko zasa obsahuje bielkoviny, ktoré sú zdrojom vyššie spomínanej aminokyseliny tryptofánu.

Týmto spôsobom kombinácia mlieka a medu dokáže telu pomôcť upadnúť do spánku a spánok počas noci aj udržať.

Ingrediencie:

  • 1 čajovú lyžičku medu
  • 2 dcl mlieka
  • 1 kvapku vanilkovej esencie

Príprava

  1. Na malej panvici alebo v hrnci zohrejte mlieko, no nenechajte ho vrieť – dajte ho v pravý čas dole z plynu.
  2. Pridajte doň med a vanilkovú esenciu (ak nemáte vanilku, nevadí, elixír bude fungovať aj bez nej).
  3. Mlieko dobre zamiešajte, aby sa v ňom med celkom rozpustil.

Ako už zrejme tušíte, chvíľu predtým, než sa odoberiete do postele, nápoj vypite. No a potom už len pokojne ležte, spánok sa dostaví tak rýchlo, že si to zrejme ani len nevšimnete.

 

 

Dobrú noc a krásne sny Vám praje báječný lekár!

Tiez sa Vam moze pacit