Vlažná voda na prázdny žalúdok ? Určite áno!

Pitie teplej vody na prázdny žalúdok každé ráno má na telo mnohé pozitívne účinky, ako napríklad zlepšené trávenie, odvádzanie toxínov, zmierňovanie kŕčov, zlepšenie cirkulácii krvi a podobne.

Vlažná voda na prázdny žalúdok ? Určite áno!

1. Chudnutie

Iba jeden 2 dcl pohár teplej vody vypitý ráno vám dokáže pomôcť časom zhodiť nadbytočné kilá. Teplá voda totiž zvyšuje vašu telesnú teplotu. To vedie k spaľovaniu dodatočných kalórií. Pomáha tiež obličkám a ďalším vylučovacím orgánom ako sú pečeň, žlčník alebo pľúca.

2. Zlepšenie metabolizmu

Pohár teplej vody pred raňajkami vám uľaví v prípade výskytu bolestí žalúdka. Okrem toho, podporí a zrýchli aj váš metabolizmus. Keď metabolizmus a biochemické procesy prebiehajú tak, ako majú, budete sa lepšie cítiť, mať viac energie a únava sa vám bude vyhýbať.

3. Oddialenie starnutia

Nikto nemá rád predčasné starnutie, no obzvlášť to platí pre ženy. Tomuto sa dokážete vyhnúť jednoducho tak, že si dáte každé ráno jeden pohár teplej vody. Toxíny v tele totiž poškodzujú bunky a urýchľujú proces starnutia. Teplá voda ich pomáha z tela odstraňovať a tým spomaľuje starnutie.

4. Zvýšená cirkulácia krvi

Ďalšou vecou, ktorú pre vás zabezpečí teplá voda vypitá na lačný žalúdok, je zlepšená cirkulácia krvi. Lepšie prekrvenie pre telo znamená lepšie zásobovanie buniek kyslíkom a živinami, lepšie odstraňovanie metabolického odpadu buniek, zmierňovanie problémov so studenými končatinami a mnohé ďalšie pozitívne veci.

5. Detoxikácia vnútorných orgánov

Teplá voda v žalúdku a črevách naštartuje žalúdočné sliznice pre vylučovanie tráviacich štiav, zlepší prechod potravy črevami, jej dokonalejšie strávenie a napokon aj pravidelnosť stolice. Do tela sa tak dostane menej toxínov z potenciálne nestrávenej potravy. Dostatok vody zároveň pomáha vnútorným orgánom vylučovať nepotrebné látky či už do krvi, alebo pomocou lymfy.

6. Zmiernenie bolestí

Teplá voda dokáže zmierňovať bolesti a kŕče počas menštruácie. Zrelaxuje totiž svaly, čím uvoľní aj mnohé zdroje bolestí.

Redaktor