Domáca liečba

Chrípka, horúčka, bolesť v krku sa nemusia vždy objaviť len v chrípkovom období ale aj v lete. Máme pre Vás cibuľové recepty proti chorobám.

Vaša imunita nie je 100% fit, tak potom určite začnite posilňovať, nie len telo, ale aj imunitný systém.

Chrípka, horúčka, bolesť v krku sa nemusia vždy objaviť len v chrípkovom období ale aj v lete. Máme pre Vás cibuľové recepty proti chorobám.

Chrípka, prechladnutie alebo bolesti hrdla sú bežné choroby, ktoré nás počas zimných mesiacov bežne stretávajú. Mať opuchnutý a plný nos, stratiť hlas, chuť, mať bolesti hrdla, čo nemôžete nič jesť alebo prípadné horúčky, toto už nemusí byť scenár každej zimy.

Ak sa teraz hneď pustíte do preventívneho posilňovania Vašej obranyschopnosti, tak potom máte veľkú šancu, ako ostať zdravý počas celej zimy a aj prechodných období. Nechcete sa predsa pchať kvantami antibiotík, ktoré lekári predpisujú skoro pri každej príležitosti.

Chémie je všade dosť a preto radšej skúste pomoc z prírody, ktorá má taký istý, ak aj nie silnejší účinok. Tieto recepty nie sú náročné na čas strávený v kuchyni, nemajú zložitú prípravu a ani nebudete musieť kupovať drahé, špeciálne potraviny. Sú to jednoduché a účinné vylepšováky zdravia počas zimy

Recepty pre zdravie:

Cibuľa s medom
Cibuľu s medom môžeme nazvať aj ako účinný prírodný liek na kašeľ. A príprava je tak jednoduchá.

Potrebujete: 1 ks cibuľa, 200 g medu, pohárik z výživy alebo iný s uzatvárateľným vrchnákom, 0,5 cm čerstvého zázvoru

Cibuľu ošúpte a pokrájajte na drobné kúsky. Vložte ju do pohárika a pridajte aj nastrúhaný zázvor (iba0,5 cm). Túto zmes premiešajte a zalejte medom až po vrch pohárika. Cibuľovú zmes pevne uzatvorte, aby sa tam nedostal žiadny vzduch. Túto zmes konzumujte 1 x za deň po 2 ČL ráno pred jedlom

Cibuľový čaj
Potrebujete: 2 ks menšie cibule alebo 1 ks veľká, 4 deci vody, 1 PL medu, polku citróna alebo limetky

Cibuľu si ošúpte a nakrájajte na mesiačiky. V hrnci dajte variť vodu, keď bude vrieť potom pridajte pokrájanú cibuľu a hmotu varte 11 – 12 minút. Účinné látky sa uvoľnia do tekutiny a cibuľový čaj bude mať pozitívne účinky na chorobu. Po čase varenia čaj odstavte a sceďte. Keď bude čaj letný (nie horúci), tak pridajte med a citrón. Nechajte ho rozpustiť a teplý čaj pite po dúškoch počas celého dňa

Nepoliehajte sa len na lekáreň plnú liekov. Pár domácich receptov Vám môže pomôcť udržať si zdravie, resp. posilniť výrazne imunitu. Cibuľa s medom, resp. cibuľový čaj patria medzi ne!