Domáci sirup na suchý a dráždivý kašeľ

Nepríjemné prejavy suchého kašľu

Pri suchom kašli má človek ťažkosti sa sústrediť na čokoľvek iné než na neustále škrabanie v hrdle, ktoré vyvoláva dávenie. Tento druh kašľu často neobťažuje len vás, ale aj ľudí okolo. Kým počas dňa je situácia dosť zlá, večer a v noci je ešte 3 krát hrošia. Kvôli neutíchajúcemu kašľu má človek neraz problémy zaspať a aj keď sa mu to nakoniec podarí, v noci sa naň znova budí. Väčšina ľudí hľadá pomoc v rôznych sirupoch z lekárne. Idú tam a kúpia prvý sirup, na ktorý na trafia. Problémom farmaceutických liekov však býva celá paleta neželaných vedľajších účinkov. Ak uprednostňujete prírodné riešenia, tak ste na správnom mieste. V tomto článku vám ukážeme recept na najúčinnejší domáci sirup proti kašľu.

Recept na domáci sirup proti kašľu

Navyše, je veľmi jednoduchý a ľahko sa pripravuje. Jediné, čo potrebujete urobiť, je nasledovať nasledovné inštrukcie.

Ingrediencie:

  • 2 až 2,5 dcl vody
  • 6 vavrínových (bobkových) listov
  • šťavu z 1 citróna
  • 6 polievkových lyžíc hnedého cukru

Postup

1. Najprv priveďte vodu do varu, tak do nej vložte bobkové listy, zakryte pokrievkou a na miernom ohni povarte 6 až 10 minút.

2. Potom vypnite plyn, tekutinu sceďte a nechajte vychladnúť na letnú teplotu.

3. Odvar prelejte do sklenenej nádoby a vytlačte doň šťavu z 1 citróna.

4. Následne pridajte cukor a miešajte až dokým sa celkom nerozpustí (pri letnej vode sa bude ľahšie rozpúšťať ako keby bol odvar úplne vychladnutý).

5. Sklenenú nádobu napokon uzavrite viečkom a umiestnite do chladničky.

Prvý deň užívajte 1 čajovú lyžičku sirupu niekoľkokrát denne, vždy, keď vás pochytí záchvat kašľu. Následné dni užívajte 1 čajovú lyžičku 3 krát denne. Sirup môžete konzumovať chladený alebo pri izbovej teplote.

Tiez sa Vam moze pacit