Elixír, čo vyvolal revolúciu v liečbe dny a bolestí kĺbov

Dna a bolesti kĺbov sú časté ochorenia, ktoré dnes ovplyvňujú veľmi veľa ľudí. Riešením bývajú najčastejšie doplnky stravy alebo lieky utišujúce bolesti a zápaly.

Čo však mnohí nevedia je, že existuje aj veľa účinných prírodných receptov, ktoré trápeniam s kĺbmi dokážu pomôcť. Okrem toho, že prírodné látky vedia byť skutočne efektívne, majú aj ďalšie pridané zdravotné prínosy pre celé telo.

V tomto článku sa dočítate o vynikajúcom a zdravom spôsobe ako odstrániť kryštalizáciu kyseliny močovej, ktorá je za bolesti kĺbov zodpovedná.

Základom receptu je uhorková šťava

Uhorka je tou plodinou, ktorá by mala vždy tvoriť súčasť vášho nákupného košíka. Šťava z nej je vynikajúcim prostriedkom, ktorý obrazne povedané „schladí“ telo.

Okrem toho je tiež účinnou alkalizujúcou zložkou, ktorá neutralizuje a odstráni kyselinu močovu. Tá pri dne a reumatických bolestiach vytvára v kĺboch malé kryštáliky.

Počas pitia uhorkovej šťavy môžete na začiatku pociťovať mierne zvýšenú bolesť. To je však dobré – ide o znak toho, že terapia zaberá a nastáva liečenie. Bolesť vzniká vtedy, keď sa usadené toxíny rozrušia a dajú do pohybu.

Pre zníženie bolestí je vhodné do tohto receptu pridať ešte zázvor, zeler a citrón. Tieto potraviny pomáhajú počas prechodu tela očistným procesom zmierňovať zápaly.

Ingrediencie

Na výrobu tohto nápoja budete potrebovať nasledovné ingrediencie:

  • 2 plátky zeleru
  • 1 priemerne veľkú uhorku
  • 1/2 citrónu
  • kúsok (1 až 2 cm) zázvoru

Príprava a spôsob konzumácie

Všetku zeleninu a ovocie dôkladne očistite a umyte vodou. Nakrájajte ich na kúsky, ktoré sa vám zmestia do odšťavovača.

Na uhorkách môžete nechať šupku vtedy, keď nie je postrekovaná, prípadne ak ste ju dobre vyčistili. V prípade, že si nie ste istí, tak uhorku radšej ošúpte. To isté platí aj pre citrónovú kôru.

Umiestnite všetky ingrediencie do odšťavovača a odšťavte ich.

V závislosti od stupňa ochorenia konzumujte 1 až 3 takéto nápoje denne, najlepšie na lačno. Pokračujte s tým až do vymiznutia bolestí.

Zdroj: How to Remove Uric Acid Crystallization in Joints (Gout and Joint pain)

Tiez sa Vam moze pacit