Hliník v dezodorantoch môže spôsobiť rakovinu prsníka. Začnite používať limetku na odstránenie telesného zápachu.

Potenie je prirodzený spôsob ochladzovania tela a ochrana pred prehriatím. Toto je obzvlášť dôležité v podmienkach horúceho počasia alebo vyčerpávajúcej fyzickej práce.

Existuje veľa potných žliaz na našom tele, ale najaktívnejšie sú umiestnené v podpazuší a veľmi často uvoľňujú pot. Podpazušný pot obťažuje každého. Pot sa skladá z bielkovín a mastných kyselín, ktoré veľmi často opúšťajú značky na vašom oblečení.

Normálne potenie je životne dôležité!

Dôležité funkcie nášho tela. Stav nadmerného potenia sa nazýva hyperhidróza. Vôňa potu môže byť veľmi zlá a spôsobí, že sa cítime nepríjemne.

To je dôvod, prečo ľudia používajú antiperspiranty a dezodoranty. Väčšina z vás chce zastaviť žľazy z potenia, ale mali by ste vedieť, že potenie je dobré a užitočné. Obsahuje chemikálie, ktoré bojujú proti chorobám. Prostredníctvom potu telo eliminuje aj toxíny. Podľa najnovších štúdií tieto chemikálie obsahujú prírodné antibiotiká, ktoré majú silnú schopnosť zabíjať škodlivé baktérie.

Preto by ste sa nemali snažiť zastaviť funkciu týchto žliaz. Existuje mnoho spôsobov, ako sa zbaviť nepríjemného zápachu, ktorý sa dlho používa v alternatívnej medicíne.

Je veľmi dôležité, aby ste vedeli, že antiperspiranty obsahujú hliník, ktorý môže spôsobiť rakovinu prsníka. Vápno je na druhej strane oveľa lepšie riešenie. To účinne odstraňuje telesný pach.

Možno vás prekvapí, ale je to naozaj efektívne. Na polovicu nakrájajte nie úplne zrelé vápno a utrite podnožky. Lime môže dočasne vyčistiť vašu pokožku, ale nedávajte si obavy, čoskoro sa vráti do normálnej farby.

Kyslosť, ktorú obsahuje vápno, je tá, ktorá bojuje proti podpaľovaniu potu. Lahová šťava funguje ako prírodný dezodorant, pretože kyselina znižuje tvorbu potu. Ďalším prínosom pre zdravie, ktorý obsahuje vápenná šťava, je silná antibakteriálna funkcia. V skutočnosti sú to baktérie, čo vlastne cítime.

Tiez sa Vam moze pacit