Je lepšie piť vodu pred jedlom alebo až po jedle? Zistite, ako to v skutočnosti je

Na pitie je najlepšia čistá alebo citrónová voda. Verím, že väčšina so mnou bude súhlasiť.

Nie je nič lepšie, než vypiť pohár čerstvej studenej vody. Najmä ak chcete byť zdraví a chcete, aby bol váš organizmus dostatočne hydratovaný. Voda je veľmi užitočná a potrebná, a ak ju pijete pravidelne, v dostatočnom množstve, slúži aj ako prevencia proti mnohým ochoreniam.

Výskumy v oblasti využívania vody, čo sa ľudského tela týka, nie sú nič nové a praktizujú sa už niekoľko rokov. Doteraz však vedci neboli schopní určiť, čo je lepšie. Piť vodu pred jedlom alebo piť vodu až po jedle. Ako to už býva, obe možnosti majú svoje výhody.

Voda pred jedlom

 

Keď sa pred jedlom napijete, vaše telo sa trochu zasýti a vy zjete menej. Váš žalúdok je čiastočne naplnený vodou a preto už nemusíte tak veľa zjesť. Najlepšie však je, keď vypijete čistú vodu alebo minerálku. Neodporúča sa piť sladené nápoje a ani príliš studené či horúce nápoje.

Pohár vody pred jedlom tiež prečistí telo od toxínov, podporí funkciu lymfatického systému, zlepší metabolizmus a čistí žalúdok aj črevá.

Voda zaistí potrebnú vlhkosť. To znamená nasledujúce: po spánku je vaše telo dehydrované, aj keď si to možno neuvedomujete. Práve preto je dôležité vypiť dostatočné množstvo vody ešte pred raňajkami. Dodá vám to nový impulz a dostatok energie na naštartovanie dňa a váš metabolizmus bude po čase ako vymenený.

 

Voda po jedle

Voda tiež pomáha pri trávení. Dlhú dobu si odborníci mysleli, že voda bráni dobrému tráveniu. Tento mýtus je populárny aj medzi bežnými ľuďmi. Nedávne vedecké štúdie však preukázali, že voda procesu trávenia naopak napomáha. Okrem toho, keď po jedle vypijete pohár čistej vody, živiny, ktoré ste v jedle prijali, sa budú rýchlejšie a lepšie vstrebávať do tela a telo dokáže prijatú energiu lepšie využívať.

Ako to teda je?

Obe možnosti majú niečo do seba a preto neurobíte zle, ak sa napijete aj pred a po jedle. Pitná voda je užitočná a potrebná a to, kedy budete piť, záleží len na vás.

 

Neexistuje žiadne pravidlo kedy a koľko vody piť. Každý človek má v sebe zabudované niečo, čomu sa inak hovorí aj smäd, čo je signál vyslaný z mozgu, ktorý hovorí, že je potrebné doplniť tekutiny. Ostatné poučky o vode sú len mýty, ktoré si človek zrejme vymyslel.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

Tiez sa Vam moze pacit