Je možné zabrániť vírusu hepatitídy B? k je už vyvinutá, môžete zmierniť jej príznaky s domácou liečbou.

Je možné zabrániť vírusu hepatitídy B (HBV) a jeho šírenie sa deaktivuje. Ak je už vyvinutá, môžete zmierniť jej príznaky s domácou liečbou. Skontrolujte tieto tipy, ktoré určite fungujú.

Liečba hepatitídy B – tipy, ktoré vám pomôžu 

Spomaľ

  • Vaša činnosť a energia musia byť koordinované. To neznamená, že by ste mali ležať na posteli po celú dobu, ale len sa uistite, že počúvate svoje telo. Ak sa cítite unavený, trochu si odpočiňte.
  • Znížte pracovné aktivity, ak sa cítite unavení
  • Nevykonávajte tvrdé cvičenia
  • Krok za krokom sa vráťte k normálnym aktivitám, keď sa budete cítiť lepšie. V každom prípade sa uistite, že nedosiahnete staré tempo príliš rýchlo, pretože ochorenie by mohlo znova prekonať

Jedzte správne

Je veľmi dôležité, aby ste správne jedli, aj keď kvôli chorobe nebudete mať chuť jesť tak, ako by ste mali. Vo väčšine prípadov sa strata chuti do jedla a nevoľnosť zhoršujú ako deň prechádza.

Mali by ste mať ráno výrazné jedlo, ale nie ťažké, a zvyšok jedál počas dňa by malo byť ľahšie.

Lekári odporúčali pre pacientov s hepatitídou potraviny bohaté na bielkoviny a vysokokalorické potraviny. Dnes však lekári už túto diétu neodporúčajú, pretože to vôbec nie je užitočné.

Táto strava je tiež ťažká pre trávenie a spôsobuje nevoľnosť u pacientov.

Vyvážte jedlo, ktoré budete jesť.

Vyhnite sa dehydratácii

Hydratácia je veľmi dôležitá pre ľudí, ktorí sú postihnutí týmto typom hepatitídy, najmä ak zvracajú.

  • Konzumujte veľa vody
  • Pijte prírodné šťavy, aby ste získali ďalšie kalórie
  • Vezmite si niektoré doplnky elektrolytu, pretože veľa sa stráca počas zvracania

Vyhnite sa alkoholu a drogám

Pečeň u ľudí postihnutých vírusom hepatitídy nemôže dobre spracovať alkohol a lieky. Alkohol a drogy môžu byť silnejšie a môžu trvať dlhšie. Okrem toho by mohli poškodiť pečeň.

  • Môžete sa odporučiť, aby ste prestali používať lieky na predpis. Nemali by ste prestať používať lieky, ak vám to Váš lekár nepovolil.
  • Ak máte v úmysle používať niektoré voľnopredajné lieky ako Tylenol alebo iné rastlinné výrobky, mali by ste sa poradiť so svojím lekárom. Dôvodom je acetaminofén, ktorý môže zlepšiť ochorenie pečene, najmä ak konzumujete alkohol.
  • Nepijte alkohol, až kým sa vaše pečeň úplne neobnoví a nezahojí, alebo pokiaľ Vám to lekár nepovie. Majte na pamäti, že liečebné obdobie trvá 3-4 mesiace.

Pokúste sa ovládať svrbenie

Pacienti s hepatitídou majú pocit svrbenia na koži, takže na to, aby ste ich mohli kontrolovať, musíte sa vyhnúť slnečnému žiareniu, nosiť bavlnené oblečenie a prevziať antihistaminiká ako Chior-Trimeton alebo Benadryl. V každom prípade sa poraďte so svojím lekárom skôr, než začnete používať akékoľvek lieky, ako je liečba hepatitídy B

Tiez sa Vam moze pacit