Je neuveriteľné, ako nedostatok jedinej látky dokáže ovplyvniť vaše celkové zdravie. 26 príznakov, že vášmu telu chýba horčík!

Je priam neuveriteľné, ako nedostatok jedinej látky dokáže ovplyvniť vaše celkové zdravie. Existuje veľa ochorení, ktoré sa objavili iba v priebehu posledných pár desaťročí. Ich hlavným vinníkom sú veľké zmeny v stravovaní. Mnohé chronické ochorenia dnešnej doby sú dôsledkom chronického nedostatku niektorých nutričných látok. No a jednou z najčastejšie chýbajúcich živín je práve horčík.

Prečo je také ťažké získať dostatok horčíka?

Existovali časy, keď adekvátny príjem horčíka bol pre ľudí pomerne jednoduchý. Stačilo, aby konzumovali potraviny, ktoré ho obsahovali. Pôda bola vtedy na horčík pomerne bohatá .V dôsledku moderných praktík v poľnohospodárstve, ako sú intenzívne hnojenie a obrábanie pôdy, došlo k jej erózii a následnému vyčerpaniu mnohých dôležitých živín, hlavne minerálov. Tmavá listová zelenina, makrely, orechy, semená a strukoviny sú stále relatívne bohaté na horčík, no dnes sa konzumujú v menšej miere ako kedysi.

26 príznakov, že vášmu telu chýba horčík

Tuto nájdete zoznam 32 príznakov nedostatku horčíka. Ak súčasne trpíte niekoľkými z nich, je vysoká pravdepodobnosť že vám chýba práve tento minerál.

 1. úzkosť
 2. zmätenie
 3. závrate
 4. cysty
 5. výpadky pamäte
 6. svalové kŕče
 7. záchvaty
 8. migrény
 9. depresia
 10. problémy so srdcom
 11. vysoký krvný tlak
 12. astma
 13. ochorenia pečene
 14. ochorenia obličiek
 15. krvné zrazeniny
 16. ochorenia čriev
 17. triašky
 18. zmeny osobnosti
 19. výkyvy nálad
 20. osteoporóza
 21. zápcha
 22. respiračné ťažkosti
 23. nevoľnosti
 24. únava
 25. problémy s fertilitou – nemožnosť otehotnieť alebo udržať tehotenstvo, predčasný pôrod
 26. nespavosť

Ako vyriešiť problém a dodať telu potrebný horčík

Horčík sa v tele zúčastňuje vyše 300 rôznych procesov a chemických reakcií. Ak mu ho nedodáte dostatok, budete mať vážne zdravotné problémy. Konzumujte potraviny bohaté na horčík, ako tie spomenuté vyššie. V dôsledku celkového poklesu hladiny horčíka v pôde ho však ani vtedy zrejme nebudete mať dostatok. Riešením je preto užívanie doplnkov. Jediná kapsula denne zabezpečí, že sa nebudete musieť obávať, či ste zjedli dostatok špenátu. Buďte však opatrní, pretože mnohé doplnky dnes obsahujú prídavné látky ako mlieko, cukor, pšenicu, konzervačné látky alebo glutén, ktoré vôbec nie sú zdravé.

Tiez sa Vam moze pacit