Je pestovaná už niekoľko tisícročí. Maca peruánska je liek na neplodnosť u žien a mužov! Prečítajte si o nej viac.

MACA peruánska a jej účinky pri liečbe neplodnosti

Je pestovaná už niekoľko tisícročí. Bola dôležitou zložkou stravy a tiež významným obchodným artiklom obyvateľov vysokých polôh Ánd. Pre svoje vlastnosti sa maca stala potravinou určenou len pre vysoké spoločenské vrstvy. Po mnohých storočiach sa o cenných vlastnostiach maky mali možnosť presvedčiť španielski dobyvatelia. Vedomosti o ich účinkoch priviezli do Španielska a maku na stôl kráľovskej rodiny. Neskôr však upadla maca do zabudnutia a bola známa len v niektorých peruánskych spoločenstvách.

MACA, táto malá, nenápadná buľva v sebe skrýva:

10-13% bielkovín, 25-78% uhľohydrátov, 8,5% vlákniny a viac než 2% tukov, veľké množstvo aminokyselín, mastných kyselín (kyselina linolénová, palmitinová, oleinová, laurová, stearová), zastúpené sú steroly (kampesterol, stigmasterol , beta-sitosterol), triesloviny, saponíny, terpenoidy, biologicky aktívne aromatické izotiokyanát (benzyl izotiokyanát, p-methoxybenzyl izotiokyanát), vitamíny (A, B1, B2, B6, C, E), minerály (vápnik, železo, meď, zinok , horčík, draslík, sodík, jód). Má vďaka obsahu vysoko hodnotných bielkovín, aminokyselín, vitamínov, minerálov a sterolov veľmi významnú výživovú hodnotu.

Použitie :

regeneruje organizmus, navracia a posilňuje vitalitu, zvyšuje odolnosť organizmu, mierni depresie, psychické vyčerpanie, neurózy, chronickú únavu. Maca užívaná študentmi zlepšuje pamäť a schopnosť učiť sa. Osobám vyššieho veku  pomáha udržať pevnosť kostí a silu svalov, užívaná dlhší čas pomáha udržať dobrý zrak a sluch, osviežuje pamäť, dodáva vitalitu a tým posilňuje sebavedomie.Maca  je nepostrádateľnou výživou chorých, mierni vedľajšie účinky chemoterapie a rádioterapie, urýchľuje rast vlasov po chemoterapii, pomáha organizmu rýchlejšie navrátiť sily, uľahčuje hojenie rán, podporuje liečbu anémie, tuberkulózy, akné, nechutenstvo, pomáha predchádzať vzniku osteoporózy a podieľa sa na jej liečbe.

Pozitívny vplyv na plodnosť žien i mužov vyjadrujú indiáni vetou: „MACA má moc darovať bezdetným manželom potomkov“.

Stimuluje sexuálnu aktivitu. Pomáha pri impotencii a frigidite. Zvyšuje libido a vitalitu. Zvyšuje sexuálnu kondíciu. Má pozitívny vplyv na tvorbu a kvalitu spermií. Podporuje správnu funkciu vaječníkov. Pomáhá uchovať sexuálne funkcie do vysokého veku. Pomáhá pri liečbe neplodnosti žien i mužov.

Zdravie a sila muža
Zvyšuje sexuálnu kondíciu a pomáha ju uchovať do vyššieho veku. Zvyšuje odolnosť voči stresovým faktorom. Pomáha udržať hormonálnu rovnováhu, zvyšuje hladinu androgénu. Bráni vzniku osteoporózy. Pomáha pri impotencii, zvyšuje libido. Podporuje erekciu. Harmonizuje stav v období andropauzy. Pomáha udržiavať svaly v dobrej kondícii. spomaľuje procesy starnutia. Významne posilňuje činnosť mozgu duševne pracujúcich. Predchádza syndrómu chronickej únavy.

MACA celkovo pomáha pri:

  • Mužskej impotencii, ženskej frigidite.
  • Dlhodobo výrazne podporuje erekciu.
  • Stimuluje sexuálne funkcie.
  • Zvyšuje libido.
  • Klinické testy potvrdili pozitívny vplyv na potenciu, objem semena a pohyblivosť a počet spermií.
  • Neplodnosť
  • Kladne pôsobí na prostatu.

POUŽITIE:

MACA sa používa tiež pri chronickej únave, nechutenstve, osteoporóze, nepravidelných menštruáciách, hormonálnych poruchách, depresívnych náladách, pri sexuálnych poruchách, neplodnosti, impotencii, frigidite a sterilite mužov i žien, mierni depresie, psychické vyčerpanie a neurózy, podporuje liečbu anémie, tuberkulózy, akné. Je doporučovaná osobám s vysokou fyzickou záťažou. MACA navracia a posilňuje vitalitu, zvyšuje odolnosť organizmu, spomaľuje proces starnutia. Užíva sa ako podporný prostriedok pri závažných ochoreniach.

Spôsob prípravy:

1 kávovú lyžičku prášku denne rozmiešať v menšom množstve vody, ovocnej šťavy, mlieka alebo jogurtu a vypiť počas jedla, najlepšie pri raňajkách. Deti od 3 rokov 1 / 2 lyžičky denne. Športovci 1 vrchovatú lyžičku. Podľa názoru odborníkov je optimálna denná dávka MAKY 5-7 g (1 čajová lyžička). Ponúkame Vám preto MAKU vo forme sypkého prášku a nie v želatínových kapsulách, ktorých by bolo potrebné prehltnúť na dosiahnutie požadovaných účinkov 10-14 kusov. A niekedy aj viac.

Tiez sa Vam moze pacit