Je tu koniec leta. Mnohým ľuďom sa objavili pigmentové škvrny zo slnka. Vieme, ako si ich odstránite v pohodlí domova.

Ukážeme vám, ako sa pomocou jednoduchého, no extra efektívneho domáceho toniku, dokážete zbaviť väčšiny z týchto drobných chybičiek krásy a to už za jedinú noc. Tento domáci tonik, skladajúci sa z len z dvoch obyčajných surovín, vyčistí vašu pokožku na rukách a tvári nielen od pigmentových škvŕn, ale aj od akné či vyrážok.

Ako funguje domáce pleťové tonikum?

Petržlen sa na starostlivosť o pleť používa už po celé stáročia, hoci známejší je pri príprave jedál než jeho kozmetická aplikácia. Petržlen obsahuje pre pokožku viacero veľmi cenných látok ako sú minerály, vitamíny a esenciálne oleje. Okrem pleti má široké využitie aj pri liečení zdravotných problémov ako sú horúčky, ochorenia obličiek a močových ciest, cukrovky, očných zápaloch a dokonca účinkuje aj proti impotencii.

Citrónová šťava má na pokožku, podobne ako petržlen, zosvetľujúci efekt.

Dobre tiež čistí, dezinfikuje a sťahuje póry, čím bráni prieniku baktérií a toxínov do pokožky, ktoré môžu spôsobovať zápaly, podráždenie, opuchy a začervenanie.

Recept na odstránenie pigmentových škvŕn

  • 2 polievkové lyžice nadrobno nakrájanej petržlenovej vňate
  • 1 čajovú lyžičku čerstvej citrónovej šťavy
  • 200 ml čistej vody

Pri výrobe tonika postupujte nasledovne:

1. Vložte do hrnca petržlenovú vňať, zalejte ju vodou a priveďte vodu to do varu.

2. Následne hrniec prekryte pokrievkou a na miernom ohni to varte približne 15 minút.

3. Po dovarení nechajte odvar vychladnúť, potom ho sceďte a pridajte do neho citrónovú šťavu.

4. Zmes zamiešajte, prelejte do sklenenej uzatvárateľnej nádoby a umiestnite do chladničky.

Použitie je vskutku jednoduché. Každý deň ráno a večer si pomocou tampónika naneste trocha tonika na miesto na pokožke, ktoré chcete ošetriť a jemne si ho chvíľu masírujte krúživými pohybmi. Postupom času vám pigmentové škvrny začnú miznúť. Prvé zlepšenie spozorujete už po 12 až 24 hodinách. V závislosti od intenzity pôvodného sfarbenia škvŕn pokračujte v aplikácii tonika až dovtedy, kým nebudete s výsledkom spokojní. Aplikácia nemá žiadne časové obmedzenie.

Tiez sa Vam moze pacit