Každý človek je vystavený škodlivým vplyvom prostredia a preto každé telo potrebuje detoxikáciu. Ako zelená káva telu pomáha?

Čo to vlastne detoxikácia je?

Ide o fyzickú, ale vnútornú očistu tela, ktorá má v konečnom dôsledku vplyv aj na psychický stav. Spôsobov, ktorými môžete docieliť zlepšenie vášho stavu, je viac. Núkajú sa rôzne výživové doplnky, tabletky, spestrenie stravy, zvýšený obsah príjmu vlákniny, ovocia a zeleniny, vylúčenie niektorých potravín a nápojov (pečivo, sladkosti a sladené vody, mastné jedlá, alkohol atď.), užívanie špeciálnych liekov, pitie rôznych čajov atď.

Základ celej detoxikácie ale spočíva vo vašom sebaovládaní a v silnej vôli dodržať vopred stanovené zásady. Jednou z nich je aj dostatočný pitný režim, ale nie excesívny. Preto je potrebné dávať pozor na to, aby ste svoje telo zbytočne „neprevodnili“.

Ak nevediete aktívny športový život a nežijete v neznečistených lesoch, potom by ste detoxikáciu mali absolvovať niekoľkokrát ročne. Naše telo je totiž vystavené škodlivým látkam nielen z externých zdrojov ako sú vozidlá, domy, obchody, ale mnohokrát si za jeho zlý stav môžeme sami.

Na čo sa detoxikácia zameriava?

Aj keď je detoxikácia celotelová očista, sústredí sa predovšetkým na črevnú očistu. Práve cez tráviaci trakt orgán prechádza najväčšie množstvo toxínov, ktoré sa nie vždy dostanú úspešne von z tela. Iné škodlivými látkami postihnuté orgány môžu byť aj pečeň, obličky, pľúca, ale aj celý lymfatický systém. Stačí obetovať pár dní a všetky tieto ústrojenstvá môžu byť opäť v plnej forme.

 

Zelená káva na chudnutie

Pokiaľ ste sa rozhodli podstúpiť detoxikáciu vášho tela a hľadáte vhodnú, ale zároveň najmenej „krutú“ metódu, predstavíme vám prírodný prípravok, ktorý vám k tomu zásadne dopomôže. Napriek tomu, že na svete existuje už stovky rokov, blahodarné účinky zelenej kávy, ktorá nielen organizmus očisťuje, ale spôsobuje aj chudnutie, sa ku nám dostali relatívne nedávno. Ohlasy na ich pozitívny vplyv prichádzajú z celého sveta.

V čom spočíva „zázrak“ tejto rastliny?

Zelená káva na chudnutie je rastlina pochádzajúca z Etiópie. Jej hlavným plusom je to, že obsahuje látku s názvom kyselina chlorogénová. Práve tá stojí za všetkým, vďaka čomu táto rastlina dokáže vykonať hotové zázraky. Ale čo také vlastne dokáže? Vyššie zmienená kyselina obsiahnutá v zelenej káve má výrazný vplyv na chudnutie a na detoxikáciu vďaka tomu, že zabraňuje vstrebávaniu cukrov v tráviacom trakte.

Ako dobre vieme, pokiaľ sa cukry v ľudskom tele nachádzajú vo väčšom množstve, ako by mali, majú na svedomí mnoho problémov. Jedným z nich je aj stúpajúca hmotnosť a iné zdravotné ťažkosti. Vďaka tomu, že sa cukry v trakte neuchytia, je organizmus nútený čerpať energiu z tukových zásob, čo ich objem logicky zmenšuje. To je jasný dôkaz toho, že zelená káva je výbornou podpornou látkou v procese chudnutia.

Detoxikácia v tele neprebieha len úbytkom hmotnosti. Podstatným je vyviezť z tela všetky škodlivé látky, ktoré bránia jeho normálnemu fungovaniu. Kyselina chlorogénová v zelenej káve pôsobí nielen na chudnutie, ale aj na vyplavovanie toxínov, nakoľko ide o prírodný antioxidant.

Čo pri užívaní rešpektovať?

Zelená káva na chudnutie a na detoxikáciu, podobne ako klasická káva, obsahuje kofeín. Preto je potrebné dbať na pokyny uvedené na obale a stanovenú dennú dávku neprekročiť. Našťastie smrteľné predávkovanie nápojom nehrozí, ale ak požijete viac kofeínu ako máte, môže sa to prejaviť napr. nespavosťou, nervozitou či inými symptómami.

Najlepší účinok zelenej kávy na chudnutie docielite, ak ju užijete pred jedlom, pretože má schopnosť znížiť chuť do jedla. A teda jej efekt je dvojnásobný. Nielenže menej zjete, ale kyselina chlorogénová bude znižovať vaše tukové zásoby.

Tiez sa Vam moze pacit