Keď uvidíte na zápästí TOTO, okamžite vyhľadajte lekársku pomoc

Ruky sú tou časti tela, s ktorou pohybujeme v podstate neustále, a práve zranenie v týchto partiách patria medzi tie najčastejšie. Spravidla to býva zranenie zápästia, existujú však aj ďalšie, ktoré môžu byť oveľa horšie…

 

Môžu nastať v dôsledku zápalu, zlomenej kosti, infekcie, abnormálneho výrastku, cysty a v neposlednom rade aj nádorov. Avšak nie každé zranenie musí byť hneď vážne. Je však dôležité naučiť sa dávať si pozor na príznaky a vedieť, kedy je potrebné návšteva lekára.

Nebezpečné ochorenia:

Tendosynovitída

Tenosynovitída je zápal synovie, ktorá obklopuje šľachu a je naplnené vodou. Zápal je zvyčajne spôsobený traumou či stresom a väčšinou postihuje ľudí, ktorí sú podrobení veľmi ťažkému psychickému vypätiu.

De Quervainova choroba

Pacienti s týmto syndrómom majú bolestivé šľachy na zápästí. Môžete ich vidieť na zadnej strane ruky, keď narovnáte prsty. Je to predovšetkým postihnutie šliach svalov palca, čo má za následok obmedzený pohyb v tejto oblasti. Často býva toto ochorenie spôsobené chronickým preťažovaním zápästia a ruky.

Lipomy

Lipomy sú benígne nádory v oblasti zápästia a zvyčajne vznikajú v podkožnom tukovom tkanive. Lipomy bývajú spravidla sprevádzané bolesťami a zvýšenou citlivosťou. Vo väčšine prípadov sa objavujú u mužov a u ľudí, ktorí trpia obezitou.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

Tiez sa Vam moze pacit