Kokosový olej a citrón odstráni šedivé vlasy a vráti im ich prirodzenú farbu už po pár použitiach.

Šedivé vlasy sú nočnou morou pre mnoho žien, pretože sú považované za prvú známku starnutia. Z tohto dôvodu, že ženy sú pripravené vyskúšať niečo na pokrytie šedivých vlasov existuje veľa produktov a farieb na vlasy, ktorý môžu pokryť šediny. Avšak, ich účinky sú len dočasné a prichádzajú s obrovským množstvom vedľajších účinkov.

V prvom rade by ste mali vedieť, že predčasné šedivenie vlasov môže byť vyvolané radom zdravotných podmienok a zlým výberom stravy. Napríklad, môže byť tento kozmetický problém spôsobený hormonálnymi výkyvmi, fajčením, znečistenie, stres, použitie nevhodných vlasových prípravkov, chronickej nádchy, zápalom prínosových dutín a porúch štítnej žľazy. Okrem toho, sivé vlasy sa môžu objaviť v dôsledku malého množstva melanínu.

Takže namiesto použitia výrobkov plných chemikálii, ktoré robia viac škody ako úžitku, môžete skúsiť nejaké prírodné alternatívy namiesto toho. Najdôležitejšia vec, ktorú by ste mali urobiť, je konzumovať zdravé a výživné jedlá. Okrem toho môžete skúsiť nasledujúci prírodný prostriedok, ktorý je založený na dvoch dostupných a výkonných zložkách.

Kokosový olej a citrón

Zloženie:

  • Organický kokosový olej (množstvo závisí na dĺžke vlasov)
  • 3 čajové lyžičky citrónová šťava, čerstvo vylisovaná

Inštrukcie:

Mali by ste miešať dve zložky, až dostanete homogénnu zmes. Potom naneste zmes na vlasy a vmasírujte do pokožky hlavy. Nechajte pôsobiť po dobu najmenej jednej hodiny. Nakoniec, umyte jemným šampónom. Tento postup sa opakuje raz za týždeň.

Prečo je tento liek tak prospešný?

Tieto dve zložky používané v tejto náprave sú jedným z najvšestrannejších a prospešných prírodných liekov. Kokosový olej je nabitý antimikrobiálnymi vlastnostiami, laurovej kyseliny, a mastných kyselín so stredne dlhým reťazcom, ktoré môžu liečiť a zlepšiť stav vlasov. Z tohto dôvodu, kokosový olej možno podmieniť vlasovej pokožky, podporujú rast vlasov, posilnenie vlasov, ošetrenie poškodených vlasov. Navyše môže bojovať s lupinami a zanecháva vlasy hladké a mäkké.

Na druhú stranu, citrónová šťava môže zabrániť predčasnému šediveniu. Vzhľadom k vitamínu B, vitamín C, a obsah fosforu, citrónová šťava vyživuje vlasy a lieči príčinu šedivých vlasov.

Tiez sa Vam moze pacit