Kokosový olej sa používa ako hydratačný prípravok tisícky rokov. Viete aký úžasný vlastne je?

Kokosový olej je skvelý na lokálne použitie. Kokosový olej a jeho mastné kyseliny so stredne dlhým reťazcom prirodzene pomáhajú eliminovať nezdravé toxické baktérie z pokožky, a zároveň podporujú prostredie pokožky, kde priateľské organizmy môžu šťastne žiť. To má za následok krásnu, zdravú, jemnú a mladistvú pokožku.

Kokosový olej sa používa ako hydratačný prípravok tisícky rokov. Je ideálny pre suchú, drsnú a vráskavú pokožku. Keďže pozostáva prevažne z mastných kyselín so stredne dlhým reťazcom, ľahko sa vstrebáva do pokožky. Predchádza striám a zosvetľuje už existujúce. Je vynikajúcim balzamom na pery. Jeho antiseptické zložky udržujú pokožku mladú, zdravú a relatívne bez infekcii.

Pre peknú pleť nahraďte všetky nezdravé tuky kokosovým olejom

Po tom, ako sa niekoľkokrát otvorí fľaša nenasýteného oleja, obyčajne stečie niekoľko kvapiek von z fľašky. Tieto kvapky sa stávajú veľmi lepkavými a je ťažké ich zmyť. Keď sú vnútri tela, táto vlastnosť oxidovaného oleja vedie k vráskam, ,,pečeňovým škvrnám“ na pokožke, poruchám v mozgu, srdci, cievach a v očiach. Ako sa v strave zvyšuje množstvo tepelne spracovaného oleja, rýchlosť oxidačného poškodenia narastá, čo vedie k zostarnutým, poškodeným orgánom ako pečeň, srdce a pokožka.

Oxidované tuky a oleje, ktoré sa nachádzajú v bežných, komerčných pleťových mliekach a krémoch sú absorbované pokožkou a negatívne ovplyvňujú spojivové tkanivo. Poskytujú dočasnú úľavu od suchej pokožky, ale nakoniec časom oslabujú kožu. Vo všeobecnosti, čím viac bežných komerčných pleťových mliek a krémov človek používa, tým horšou sa jeho pokožka stáva.

Kokosový olej sa dá používať aj ako:

  • úžasné pleťové mlieko,
  • ako telové mlieko po opaľovaní – aby pomohol vytvoriť a udržať pekné opálenie,
  • aj ak sa neopaľujete, môžete si ním potierať ruky, ramená, krk a dokonca ďasná. Kokosový olej má príjemnú vôňu a poskytuje tvári rozžiarenosť.

Kokosový olej môže byť aplikovaný na väčšinu telesných partií, s výnimkou jemných pórov na tvári a hlave.

PROTI HERPESU

Kokosový olej má protivírusové účinky. Kokosová smotana môže mať protivírusové účinky (s výnimkou herpetických vírusov) vďaka svojmu obsahu mastných kyselín so stredne dlhým reťazcom. Kokosový olej je proti herpetickým vírusom účinnejší ako smotana, pretože vírus môže získavať dostatok výživy z kokosovej smotany, aby sa množil, obzvlášť počas stresujúceho obdobia. Toto je vskutku pravdivé o každom orechovom masle a je to tiež pravda o čokoláde, obzvlášť, ak je varená a konšovaná.

EROTICKÝ OLEJ

Kokosový olej, rovnako ako kakaové maslo, je tiež skvelým erotickým olejom. Vôňa a chuť tohto oleja zlepšuje pohlavný styk. Jeho antivirálne, antimikrobiálne vlastnosti vo všeobecnosti nie sú také silné, aby ochránili od pohlavne prenosných chorôb (STD), takže pre nové vzťahy kondómy a iná vhodná ochrana pred STD by mala byť použitá, ale pre dlhotrvajúci monogamný vzťah je kokosový olej skvelá voľba.

Kokosový olej by mal byť používaný s polyuretánovými kondómami alebo prírodnými kondómami. Latexové kondómy by sa nemali používať, pretože kokosový olej môže rozpúšťať latex.

Zmiešaním kakaového masla a kokosového oleja 50:50 si za použitia malého množstva tepla na ich roztopenie môžete vlastnoručne vytvoriť vlastný olej. Vyskúšajte si na vašej pokožke magickú výživu.

ZUBY

Kokosový olej pomáha chrániť zuby. Kokosový olej prispieva k zdravému biofilmu v ústach. Zoberte polievkovú lyžičku kokosového oleja a aplikujte na vaše (alebo vášho dieťaťa) ďasná a zuby, aby ste zabili baktérie v ústach a pomohli neutralizovať ústne pH.

Aký kokosový olej a smotanu vyberať?

Kokosová smotana (niekedy nazývaná aj kokosové maslo): Vyrobená z pomletej alebo konšovanej kopry alebo kokosových vločiek. Tento produkt ešte stále obsahuje kokosové vlákna. Kokosová smotana je hustá a má smotanovo-syrovú chuť. Je plná výživy a má menej kalórií ako iné orechové maslá.

Kokosový olej: Ak sa dá, vyhnite sa plastovým nádobám. Plasty sa môžu vylučovať do oleja vďaka jeho rozpúšťacej vlastnosti.

V skle

Ako aj iné oleje, všetky kokosové oleje/maslá, ktoré používate, by mali byť za studena lisované a balené v sklených pohároch. Všetky maslá a oleje sú citlivé na svetlo. Kokosový olej môže byť skladovaný v tme pri izbovej teplote. Po otvorení môže byť v chladničke, ale nie je to potrebné. Môže zostať stabilný viac ako dva roky pri správnom skladovaní – žiadne svetlo, teplo alebo kyslík.

V Zázraku kokosového oleja nám Fife tiež hovorí:

Podľa Leigha Broadhursta, PhD, vedca Ministerstva poľnohospodárstva Spojených štátov (USDA), výskumného centra pre ľudskú výživu v Beltville, Marylande, nasýtené mastné kyseliny sú tristo alebo viackrát odolnejšie voči oxidácii ako alfa-linolénová kyselina. Inými slovami, kokosový olej zostane čerstvý 300 krát dlhšie ako ľanový olejNapríklad, aby sme dosiahli množstvo oxidačného poškodenia, ktoré vznikne v ľanovom oleji iba za 30 minút spracovávania, kokosový olej by musel byť vystavený rovnakým podmienkam nepretržite 150 hodín – to je viac ako šesť dní.

Regenerácia a výživa pokožky a iných našich orgánov pomocou kokosového oleja by mala byť vykonávaná konzumáciou kokosového oleja a taktiež jeho masírovaním do pokožky. Kokosový olej odstraňuje proces poškodzovania tkaniva tým, že nahradzuje lepkavý, varený olej z tkaniva a poskytuje vitamíny rozpustné v tukoch, minerály a supervýživové faktory (obzvlášť pregnenolón) priamo poškodenému tkanivu.

Tiez sa Vam moze pacit