Super zdravý koktejl, ktorý potlačí zápal a odstráni vaše bolesti kĺbov.

Najčastejšie príčiny poškodzovania kĺbov:

Keď sa jednotlivé kosti začínajú o seba trieť, poškodzujú sa chrupavky, ktoré majú za úlohu zmierňovať vzájomný kontakt kostí. To potom vedie k bolestiam, či už počas chôdze, na dotyk alebo aj v pokoji.

Pri liečbe bolesti kĺbov na nohách je dôležité vziať do úvahy aj možný vplyv nevhodnej obuvi, ako sú topánky na vysokých opätkoch. Tie na kĺby vytvárajú nadmerný tlak, zvyčajne na členky a Achilové šľachy. Ďalšími možnými príčinami môžu byť nadváha, ktorú musia kolená, bedrové kĺby a členky neustále znášať, čo ich časom môže preťažiť. Po odstránení prvotných príčin zdravotných ťažkostí s kĺbmi môžete ich hojenie urýchliť aj konzumovaním potravín, ktoré podporujú regeneráciu kĺbov.

Recept na revolučný hojivý koktejl

Dnes vám prezradíme recept na jeden revolučný koktejl, ktorý dokáže výrazne podporiť regeneráciu kĺbových väzív a šliach. Navyše je aj veľmi chutný, takže pri jeho konzumácii sa nebudete musieť vôbec premáhať. Obsahuje látky ako napríklad vitamín C, kremík, protizápalový enzým bromelain či horčík. Všetky tieto látky sú pre pevné kosti a väzy nesmierne dôležité.

Ingrediencie:

  • 1 olúpaný banán
  • 1/2 červeného grapefruitu bez kôry
  • 200 gamov ananásu
  • 1/2 uhorky so šupkou
  • 1/2 pohára (1 dcl) čerstvých listov koriandru
  • 1 pohár (2 dcl) čistej vody

Príprava a užívanie:

1. Najprv všetky suroviny pokrájajte nožom na menšie kúsky.

2. Vložte ich do mixéra, zalejte vodou a mixujte, až kým nezískate jemnú homogénnu hmotu.

3. Na záver pridajte zopár kociek ľadu (ak chcete) a váš koktejl je hotový!

Koktejl môžete skonzumovať naraz alebo si ho rozdeľte na 2 až 3 časti a konzumujte postupne v priebehu dňa. Nezjedený zvyšok uskladnite v chladničke, maximálne však na 24 hodín.

Okrem úžasnej chuti a vôni tohto liečivého koktejlu, vám pomôže zbaviť sa bolesti kĺbov v kolenách a členkoch a navyše zlepší ich pružnosť aj mobilitu.

Tiez sa Vam moze pacit