Koreniny sú veľmi nápomocné v oblasti zdravia, krásy a taktiež dlhého života. Viete, ktoré presne na čo sú?

Už pred tisíckami rokov sa vedelo, že koreniny sú veľmi nápomocné v oblasti zdravia, krásy a taktiež dlhého života. Rôzne národy po celom svete využívali koreniny pre svoje pevné zdravie, tak prečo by sme ich aj v dnešnej dobe nemohli konzumovať za tým istým účelom?

Dnes už nežijeme v úplne čistom životnom prostredí a práve preto by sme mali o to viac dbať na to čo konzumujeme, pijeme a akým štýlom žijeme. Životné prostredie sa zlepšovať určite nebude, tak sa o seba začnite starať po každej stránke, pretože zdravie potrebuje našu starostlivosť a ochranu v podobe – napríklad nejakého účinného korenia. Nižšie sa môžete dočítať o niektorých koreninách, ktoré majú moc predĺžiť Váš život.

Účinné koreniny

  1. Kurkuma
  2. Kardamon
  3. Petržlenová vňať
  4. Vanilka
  5. Škorica

Kurkuma

je dovolím si tvrdiť najúžasnejšia korenina s najväčším rozsahom pozitívnych účinkov na organizmus. Kurkuma má záber na vonkajšok tela a zároveň celé vnútro. Pozitívne účinky budete pozorovať v srdcovo cievnom systéme, dýchacom, tráviacom, vylučovacom, nervovom, kostrovom a aj v rýchlosti metabolizmu. Kurkuma obsahuje vitamíny B, C, E, kurkumín, minerály, bielkoviny, triesloviny, kapsaicín, piperín.

Kardamon

je ďalšie mocné korenie s množstvom pozitívnych účinkov. Kardamon odkysľuje organizmus, podporuje trávenie, detoxikáciu, nadbytočnú vodu, zlepšuje funkcie mnohých orgánov. Kardamon obsahuje vitamíny B, C, dobré tuky, minerálne látky jeho pravidelné užívanie je kľúčom ku dobrému zdraviu

Petržlenová vňať

žiadna exotika to nie je, poznáme ju z našich končín asi všetci. Petržlenová vňať je všedná korenina, no jej účinky by nemali stáť v pozadí. Obsahuje totiž vitamíny A, B, C, E, K, minerály, betakarotén a kyselina vo veľkom množstve. Petržlenová vňať zlepšuje fungovanie tráviaceho systému, silne podporuje obranyschopnosť, je účinnou prevenciou proti mnohým ochoreniam.

Vanilka

toto korenie poznáme predovšetkým zo sladkých jedál. Vanilka je však oveľa mocnejšia korenina ako len príchuť v koláčoch. Obsahuje vitamín B, minerály, dobrý tuk, vanilín, sacharidy, bielkoviny a tieto látky zlepšujú hlavne Nervový, kardiovaskulárny a imunitný systém. Nepodceňte toto korenie a naučte sa ho vyrobiť, pretože to čo kúpite v obchode ako vanilkový cukor, nie je veľmi dobrá možnosť.

Škorica

podobné aromatické korenie ako vanilka, väčšinou známe z koláčov či zákuskov no dá sa konzumovať aj inak. Pridajte si ju 1 – 2 krát do týždňa do jedla alebo pitia a prijmete živiny ako sú napríklad: vitamíny A, B, C, E, K, minerály, kyseliny, luteín, betakarotén. Škorica pomáha hlavne tráveniu, imunite, nervovému systému a hladine cukru v krvi

Tiez sa Vam moze pacit