Odstráňte si veľké póry na tvári

Voda a sóda bikarbóna

Zmiešajte 1 polievkovú lyžicu sódy bikarbóny s 1 polievkovou lyžicou vody a vytvorte z nich jemnú pastu. Tú potom naneste na pokožku a nechajte pôsobiť 10 minút. Potom masku zmyte a opláchnite studenou vodou. Maska by mala pleť vyčistiť a zároveň stiahnuť rozšírené póry.

Odstráňte si veľké póry na tvári

Vaječné bielko a citrónová šťava

Pripravte si domácu pleťovú masku tak, že do vaječného bielka z 2 vajíčok nakvapkáte pár kvapiek citrónovej šťavy. Dobre obe zložky premiešajte, naneste masku na tvár a nechajte zaschnúť. Po pár minútach ju spláchnite dole pomocou studenej vody. Táto maska pomáha stiahnuť póry a zároveň odstráni z pokožky odumreté bunky a nadmerný olej.

Paradajky a citrónová šťava

Do pár polievkových lyžíc paradajkového džúsu nakvapkajte zopár kvapiek citrónovej šťavy a zamiešajte. Túto zmes aplikujte na pokožku tváre pomocou vatových chumáčikov a nechajte pôsobiť 10 až 15 minút. Potom si tvár opláchnite studenou vodou. Kyseliny z citróna pomôžu pokožku zbaviť olejov a látky z paradajok budú zasa pôsobiť ako sťahovače pórov.

Mandle a citrónová šťava

Vložte zopár mandlí do misky s vodou a nechajte ich namočené cez noc. Ráno mandle popučte na kašu, pridajte do nej pár kvapiek citrónovej šťavy a dobre zamiešajte. Masku aplikujte na tvár a nechajte pôsobiť 20 minút až pol hodiny. Na koniec si tvár opláchnite studenou vodou.

Ananásová a citrónová šťava

Do 1 dcl čerstvej šťavy z ananásu vytlačte šťavu z 1/2 citróna a zamiešajte. Do tejto zmesi namočte nejakú čistú látku, pohodlne si ľahnite na chrbát a látku priložte na tvár. Nechajte ju pôsobiť približne 5 minút.

Na koniec si tvár podobne ako v predošlých prípadoch opláchnite studenou vodou. Enzýmy z ananásu vám pomôžu vyčistiť a stiahnuť pleť. Podobne pôsobí aj kyselina z citrónu. V prípade, že máte pleť citlivú na citróny, použite menšie množstvo citrónovej šťavy.

Redaktor